אגייאר וקליין. גומא יחבור לכץ בי-ם? (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
גומא אגייאר ודני קליין. ישתפו פעולה? (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

האם הפועל ירושלים עומדת בפני שינויים מרחיקי לכת? לא ברור, אבל המולטי-מיליונר האמריקני, גומא אגייאר, צפוי להגיע לישראל לקראת סוף השבוע הבא וידון עם יו"ר הפועל ירושלים, דני קליין, על האפשרות להשקיע בקבוצה.

קליין אישר את הדברים ואמר: "גומא יהיה בארץ ברביעי או חמישי. דיברנו איתו על האפשרות שיחזור ויהיה בעניינים. אני מאוד אוהב את גומא ומאוד אשמח אם הוא ייכנס. כרגע לא מדובר על קניה או מכירה של המועדון, אין משא ומתן על כסף, מדובר על כניסה ומעורבות שלו".

קליין אף גילה כי בעונה שעברה, עמדה בפני אגייאר אפשרות לרכוש את הקבוצה. "גומא עשה הסכם עם הקבוצה, היתה לו אופציה לרכוש 90 אחוז ממנה", הסביר היושב ראש של האדומים והוסיף בהתייחס לקשיים הנפשיים של המיליונר: "קרה מה שקרה והאופציה פגה".

אגייאר עצמו סיפר: "אני ודני בילינו מספיק זמן בשנה וחצי האחרונות כדי לטפח מערכת יחסים טובה. אני מאוד נרגש לחזור להיות מעורב בספורט, זו אחת הדרכים הכי טובות עבורי לתרום לחיים בירושלים. אחרי שהייתי קצת זמן בחוץ, אני מרגיש שמועדון ספורט זו דרך טובה להשתלב".

אגייאר הודה שהמגעים עדיין בשלבים מקדימים ואמר: "אנחנו לא מנהלים משא ומתן על אחוזים. המועדון הוא עמותה ללא רווח כבר הרבה שנים, אז צריך לעבוד בתוך המסגרת הזאת. אין כרגע בעלים להפועל ירושלים, ממי אני אקנה? הגענו לשלב שאנחנו רוצים להגיע להסכם כדי להביא את המועדון לשלב הבא ולקראת המעבר לאולם הבא".

קאקה ואגייאר (ONE) (צילום: מערכת ONE)
קאקה ואגייאר (ONE) | צילום: מערכת ONE

"אני רוצה להבטיח את המצב של הקבוצה לקראת העתיד ולעבוד על הסכם שיאפשר לי לנהל ביעילות את התרומה שלי למועדון, זו הסיבה שאני מתרגש מההזדמנות, זה עסק שאני רואה את הפוטנציאל שלו", הסביר גומא והדגיש: "אפשר למכור את כל הכרטיסים ב'ארנה' לפני שהעונה תתחיל, כמו שמכבי עושה. אם נצליח לעשות את זה באולם גדול, זה ייתן תקציב גדול להתחיל איתו".

לגבי האפשרות שישקיע בבית"ר, אמר אגייאר: "מועדון הכדורסל כרגע 'פנוי' ויש לנו מערכת יחסים טובה, כרגע לא מתאפשר לי להיות בבית"ר. אני אמשיך להיות אוהד ותומך, ואני מוכן לעבוד עם ארקדי או קבוצת הניהול כדי למצוא פיתרון, אבל כרגע אין אחד".

כשנשאל קליין האם אינו מפחד להפקיד את עתיד המועדון בידי אגייאר, או כל אדם אחר, אמר: "נקלעתי לסביבה של הפועל ירושלים אחרי שהיא פשטה את הרגל ב-1992, היו חובות של 28 מיליון שקלים. יש אנשים שחושבים שהכל בסדר, אני אומר שהפועל ירושלים זו משימה שמאוד קשה לקיים. שמתי לעצמי מטרה לפני כמה שנים: כדי שתהיה תחרות נורמלית ואני אוכל להסתכל למכבי בעיניים, וכדי לבנות משהו רציני, נצטרך להכניס בעל בית".

דני קליין. ירושלים מחפשת חיזוק (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
דני קליין (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

קליין אף גילה כי אגייאר אינו הגורם היחידי שבוחן השקעה במועדון: "אני אגלה סוד. רענן כץ בשבוע הבא בישראל והוא גם יבקר אותי ויהיה במשחק של הפועל ירושלים. בנוסף, שבוע שעבר היה פה עוד אמריקני, אדם לא פחות גדול, שהגיע במטוס פרטי ל-4 שעות ונפגש איתי ועם ראש העיר, ניר ברקת, אולי גם הוא ייכנס".