סמי בכר. השופטים מעוניינים בהסדר (שרון קביליו)
סמי בכר. השופטים מעוניינים בהסדר (שרון קביליו) | צילום: מערכת ONE

רשות המיסים עשויה להגיע בקרוב להסדר עם מספר שופטים כדורגל וכדורסל בינלאומיים, לפיו הם ישלמו כופר מס וימנעו מהגשת כתב אישום נגדם וכן הזמנה למשפט.

בתקופה האחרונה נחקרו שופטים רבים בעקבות פיצוץ פרשת "בנק ההשקעות של מוני פנאן", כאשר הראשון היה שופט הכדורסל הבינלאומי, סמי בכר, שהודה בהעלמת מס על שיפוט בחו"ל, נעצר ולאחר מכן שוחרר בערבות. גם ירון זריף נחקר באותו החשד ובמקביל בענף הכדורגל זומן ראשון לחקירה גם אלון יפת.

מלבד שלושת השופטים הבכירים נחקרו ברשות המיסים עוד מספר שופטים שהודו כי היו מעורבים בעבירות מס. בעקבות מספרם הגדול נוטים ברשות להסכים להסדר ולאפשר לשופטים לשלם את דמי הכופר הנדרשים ולמנוע מהם חוסר נעימות גדול יותר.

גורם ברשות המיסים אישר את הדברים ואמר ל-ONE בנושא: "זאת הנטייה. בכל מצב, אנחנו ממשיכים בדרך שלנו לחקור את כל הנושא הזה לעומק, יש עוד המון דברים שעומדים על הפרק, הסדר עם השופטים הוא אופציה. כרגע אנחנו ממשיכים להשקיע את כוחנו בחקירה המתנהלת שפרטיה כמובן חסויים, אך המטרה העיקרית היא לנקות את ענפי הספורט השונים מעבירות מס כאלה ואחרות שהן בגדר עבירה על החוק".

התקדמות בנושא צפויה ממש בקרוב, אך בינתיים ממשיכים ברשות לחקור ומתכוונים לגלות האם היו שופטים נוספים שלקחו חלק בעבירות מס שונות כשעיקר הנחקרים הם השופטים הבינלאומיים בענפי הכדורסל והכדורגל.

אלון יפת (שי לוי)
אלון יפת (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

פרשת פנאן ממשיכה להיות עיקר העניינים ברשות המיסים ובקרוב מאוד צפוי להיפתח מצעד נחקרים נוסף שיזמן נחקרים שונים מענף הכדורסל וממכבי תל אביב שכבר נחקרו בעבר. מי שאמור להיות זה שיקבע מי יזומן לחקירה הוא לא אחר מחשב מכבי תל אביב לשעבר, ציון נתן, שלאחרונה חתם על הסכם עד מדינה לפיו הוא ימסור פרטים על התנהלות בלתי תקינה בתחום המס של מכבי תל אביב ופנאן בתקופה בה עבד במכבי וגם בתקופה שלאחר עזיבת פנאן את המועדון.