בני השרון, ללא לי ניילון, ניצחה הערב (שני) את עודד קטש והפועל ירושלים, 76:81 במחזור הראשון של ליגת העל. בהפועל ירושלים חזרו לשחק יובל נעימי ו-וויל סולומון שלא שיחקו בגמר גביע הליגה.

למרות שהישראלי קלע 19 נקודות ואמריקני הוסיף 13 נקודות, קבוצתם לא הצליחה לשמור על יתרונה ברבע הרביעי ולנצח את המשחק. גם 27 נקודות של בראיין רנדל לא הספיקו.

מאמן הפועל ירושלים, עודד קטש, אמר לאחר ההפסד: "אני חייב להגיד לכם את האמת. לא כל כך שמחתי שניילון לא שיחק. היה ברור לי שהיעדרו יישנה את כל הסגנון של בני השרון. פתחנו את המשחק לא טוב, למרות שירדנו במינוס נקודה למחצית. שיחקנו לא טוב התקפית והגנתית. במחצית השניה היו לנו שני מומנטומים ואני חושב שקרו כל מיני דברים, חלקם מוזרים וחלקם לא, שמנעו מאיתנו לברוח".

"כל הכבוד לבני השרון שהצליחו להוציא את הניצחון הזה בסגל קצר. יש לנו הרבה עבודה. זה היה ברור שאנחנו עדיין לא משחקים את הכדורסל שאני רוצה לשחק, יש לנו בעיות גם הגנתיות וגם התקפיות. כמשחק ראשון ברור שאי אפשר להיות מרוצים מהפסד, אבל קיבלנו משחק ראשון קשה, קבוצה מאומנת ועוד בחוץ", הוסיף קטש.

המאמן אמר: "נמצא את הזמן לבדוק מה הבעיות שלנו, יש הרבה דברים לשפר. אמרתי לשחקנים שאת המשחק הזה אני לוקח על עצמי. עשיתי כמה טעויות בניהול משחק. השתמשתי ברוטציה רחבה מדי ולקחתי את זה על עצמי. לשחקנים ייקח קצת זמן לקבל רוטציה יותר קצרה ואולי נצטרך לקצר אותה".

קטש. יכולת מזעזעת של קבוצתו (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
עודד קטש. "עשיתי כמה טעויות במשחק" (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

"הסגנון שאני מנסה ליישם בקבוצה שלי מתבסס על דברים ספציפיים בהתקפה. כשזה הולך, זה נראה מצויין. כשזה לא הולך ושחקנים לא נכנסים למשחק זה נראה פחות טוב. ייקח לוויל סולומון זמן לחזור מהפציעה, למרות שאני חושב שהוא היה טוב. הגארדים שלנו מאוד יצירתיים וכל אחד יכול לגרום נזק לקבוצה היריבה", סיכם קטש.

בריאן רנדל: "הייתי אומר שבדקות האחרונות לא שיחקנו טוב כקבוצה. בן רייס קלע כמה סלים גדולים לשלוש נקודות. הם עשו עבודה נהדרת. שון ג'יימס נתן משחק גדול ואני מוריד בפניו את הכובע, הם תפקדו מצויין כקבוצה. לפחות תשע נקודות של השרון היו באשמתי ואני לוקח את האחריות עליי, לא משנה מה עודד יאמר".

רנדל (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
רנדל (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

דן שמיר: "מבחינתנו השמיים הם הגבול"
מאמן בני השרון, דן שמיר: "אני מאוד שמח על הניצחון הזה. השגנו אותו בלי שחקנים חשובים. בכנות, הדברים האלו קורים וכשחסרים שחקנים הרבה פעמים הסיטואציה מחייבת להוציא יותר מעצמם. אני מאוד שמח שגרמנו לזה לקרות וגאה מאוד במה שעשינו. לא היה משחק גדול מבחינת כדורסל".

"בשורה התחתונה אני גאה מאוד במה שעשינו. קבוצה זה לא שחקן אחד אבל אצלנו כולם מתייחסים לניילון שהוא שחקן מטרה וכולם יבואו לעצור אותנו. המשחק שלנו מבוסס על שון ג'יימס. בימים שהוא לא טוב, כל הקבוצה מושפעת. השמיים הם הגבול מבחינתו כי הוא יכול להיות הרבה יותר טוב. אין הרבה שחקנים שמשנים את המשחק כמוהו", הוסיף שמיר.

שמיר (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
שמיר (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

שמיר התייחס לנושא הזריקה לשלוש נקודות: "אני צופה שכל הליגה תהיה בירידה מחוץ לקשת, הטווח גדול מאוד. יש כאלה שאומרים שעשו מחקרים שזה לא משפיע, אבל אין לי ספק שזה ישפיע. אני רואה את זה וזה משפיע אפילו על מכבי תל אביב הגדולה וגם על הפועל ירושלים. 2 מ-24 זה קצת מוגזם, אבל זה היה יום כזה".

בן רייס: "בוא נגיד שזה באמת היה בחלומות, שזה יהיה המשחק הראשון שייפתח את העונה. אני עובד קשה כל הקיץ ומכין את עצמי בדיוק למשחק הזה, העבודה הקשה השתלמה".

"ידענו שלי ניילון לא ישחק רק לקראת תחילת המשחק ולא התחשבנו בזה. לנו היה יותר חשוב לנצח את המשחק הזה מאשר לירושלים כי זה משחק בית. עכשיו הראש קדימה לראשון, נקווה שננצח גם שם. צריך לבוא לכל משחק באותה צורה, רק שנמשיך לעבוד קשה", סיכם רייס.

בן רייס חוגג 0:1 בסדרה על ראשל"צ (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
בני השרון - ירושלים (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

אלעד חסין: "היה משחק יוצא מן הכלל"
מכבי חיפה המשיכה את היכולת המצויינת מהמשחק מול פאריס ביורוצ'אלנג' וניצחה 81:84 את הפועל חולון בראשון לציון. המאמן אלעד חסין: "היה משחק יוצא מן הכלל וכולם ראו את זה. אני מברך את שתי הקבוצות על משחק מצויין עם הרבה עליות וירידות".

"כששאלו אותי על חולון אמרתי שהיא הוכיחה את עצמה בעבר. היתה נפילת מתח אחרי המשחק מול פאריס וזה היה צפוי, היו לנו הרבה עליות וירידות אבל בשני הרבעים ששיחקנו כמו שאנחנו צריכים לשחק היה כדורסל שוטף", הוסיף המאמן.

חסין המשיך: "היה משחק עם הרבה מומנטומים ומקצבים, אנחנו צריכים להמשיך לעבוד וטוב שניצחנו. בתחילת עונה צריך לדעת לקחת משחקים בשיניים. לפני שנתיים אלוהי הכדורסל היה בצד של חולון בגביע והיום הוא היה איתנו".

אבי בן שימול אמר: "הרגשתי כאן בבית. קצת עצוב לא לשחק בחולון כי זאת חוויה לכל שחקן, דיברנו בינינו ואולי זה נתן לנו סוג של יתרון כי אנחנו מהצד המחייך שזה נחמד. תמיד טוב לתקן טעויות עם חיוך על הפנים, יש לנו עוד הרבה עבודה ובכל זאת יש לנו קבוצה צעירה וחדשה שיש מה לראות ממנה ואני מאמין שנראה את זה".

מאמן הפועל חולון, דני פרנקו: "אנחנו מאוד מאוכזבים, אני רגיל שקבוצות שלי מגיעות לתחילת העונה ומשחקות כדורסל יותר טוב מאשר שיחקנו היום. אנחנו עדיין צריכים ללמוד על עצמנו כקבוצה. שיחקנו מול קבוצה מהיותר טובות שיש בליגה עם סגל מצויין ששיחקה מצויין".

בן שימול (גיא איזנר) (צילום: מערכת ONE)
חולון - חיפה (גיא איזנר) | צילום: מערכת ONE

"יש לנו הרבה סיבות להיות מאוד גאים ברוח שהקבוצה שלנו הפגינה על המגרש, ככה חולון צריכה לשחק ואלו האנרגיות ומורן רוט הוא הרב חובל של הסיפור הזה. הוא נתן הצגה וסחף את הקבצה עד השניה האחרונה".

"נכנסנו לבור שחור ברבע השלישי, שם מצאנו אופי ונחישות שאנחנו צריכים בשביל לעשות עונה טובה. מאוד מאכזב לסיים את המשחק ככה, מצד שני יש לנו הרבה סיבות להיות אופטימיים ואנחנו נעבוד קשה יותר. אפשר היה להזיז את המשחק הזה לעוד חודש".

דני פרנקו: "מחכה לנו משחק קשה" (גיא איזנר) (צילום: מערכת ONE)
חולון - חיפה (גיא איזנר) | צילום: מערכת ONE