בהפועל גלבוע/גליל חגגו מחזור פורים שמח עם הניצחון 65:89 במשחק חוץ על עירוני אשקלון. חניכיו של ליאור ליובין ביססו את מעמדם בארבע הראשונות לקראת הפלייאוף והם מקווים לעשות העונה ככל יכולתם כדי לשחזר או להתקרב להישג של הקבוצה מהעונה שעברה, האליפות.

הגארדים, גל מקל, עם 15 נקודות, וג'ק מקלינטון, עם 14 נקודות, הובילו את גלבוע/גליל לניצחון די קל, מול הקבוצה שירדה למקום האחרון בטבלה, בעקבות ההפסד.

מאמן גלבוע/גליל, ליאור ליובין, אמר בסיום: "אשקלון הפסידה בהרבה משחקים צמודים העונה ותמיד כשגליל באה לכאן היא התקשתה. שיחקנו טוב בעיקר בחצי השני, היתה לנו נפילה ברבע השני ואני שמח שידענו לחזור לעצמנו אחר כך, ידענו לשמור על ההפרש ולשחק נכון".

"אנחנו לא מסמנים שחקן אחד אצל היריבה. עשינו הגנה קבוצתית טובה ורצינו להוריד את הממוצעים של ראשון טרנר. אנחנו שמחים על הניצחון הזה ואנחנו כרגע לא עושים חישובי מיקום", הוסיף ליובין.

קוז´יקרו חוגג עם מקלינטון (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
קוז´יקרו חוגג עם מקלינטון (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

הסנטר הוותיק, עידו קוז'יקרו, סיפר: "די הופתענו מהחולשה של אשקלון בחצי השני. ציפינו למשחק יותר אגרסיבי, אני שמח שעשינו את זה קל. כולם יודעים שהליגה העונה היא מאוד שוויונית, חוץ ממכבי שהיא מעל הליגה, כולן די שוות ברמתן. הבדלי הרמות לא גדולים בין מקומות שתיים לתשע". במהלך הדברים של קוז'יקרו נשמעה אזעקת קסאמים, אבל השחקן והחבר'ה נשאר רגועים כי היו במתחם מוגן.

מאמן הפועל אשקלון, אלי רבי, היה מאוכזב ואמר בסיום:" אני לא יכול להתווכח עם העובדות שהיו פה. בשליפה שאחרי משחק אני לא יכול להסביר למה זה קורה לנו, זו פעם ראשונה מעל 20 שנה שאני מאמן כדורסל שהרמה של השחקנים שלי באימון הרבה יותר גבוהה מאשר במשחקים".

קוז´יקרו (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
קוז´יקרו (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

"היתה לי אשליה בשבוע שעבר שהניצחון על ראשון יוציא אותנו מהסיפור הזה. היום זה נראה כאילו אנחנו כבויים וזה לא טוב. החבר'ה האלה עובדים במהלך השבוע כמו מטורפים, אבל המשחקים נפתחים לא טוב , אולי הלחץ עושה את שלו או הפחד מהפסד", הודה רבי.

ליאור ליובין (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
ליאור ליובין (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

"הכל אצלנו מסורבל ונראה כבוי. אני מקווה מאוד שנמצא את שביל הזהב ונצא לדרך חדשה. אנחנו לא נראים טוב וחבל. חפרנו לעצמנו בור עמוק מדי, למרות שזה לא נגמר עד שזה נגמר, מעבר לניצחונות, אנחנו צריכים לשחק כדורסל יותר טוב ואחר כך נסתכל על המיקום שלנו. הכרעת היורדות תהיה רק בפלייאוף. אנחנו נהפוך עולם ונעשה הכל כדי שיגיע שיפור. במשחק הבא בו מחכה לנו חיפה, נצטרך לשחק יותר טוב".    

אלי רבי (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
אלי רבי (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

ג'ונתן גיבסון מאשקלון הוסיף :"היו לנו הרבה איבודי כדור, שפגעו במשחק הקבוצתי שלנו, כולם ניסו לעזור לכולם במהלך המשחק, היו לנו 22 איבודי כדור וזה לדעתי מה שגרם לנו לאבד את המשחק הזה".