הפועל חולון קיימה היום (רביעי) מסיבת עיתונאים במהלכה חשפה הקבוצה את הספונסר החדש לשנתיים הקרובות, "יונט" - רשת סוכנים וסוכנויות ביטוח ופיננסים בבעלותו של שלמה אייזיק, שהגיע למסיבת העיתונאים.

מסיבת העיתונאים הועברה בשידור חי בערוץ ONE, ערוץ 50 וב-HD, ערוץ 514 ב-HOT וכמו כן ב-ONE TV LIVE.

החתימה מהווה הצלחה אדירה עבור חולון, שכן מדובר בעסקה שתסייע לקבוצה לאזן את תקציבה לעונה הנוכחית. במועדון עדיין צריכים לאזן את הגרעון מהעונה שעברה, אבל בקבוצה טוענים שהגרעון לא גדול וכעת במועדון מרגישים שאפשר לצאת לדרך חדשה.

קבוצת הניהול בראשות פיני גרשון יכולה לראות בהסכם שהושג הצלחה גדולה, לאחר שהיו שלבים בהם היה חשש בקשר למקומה של הקבוצה בליגה הראשונה. 

גרשון הגיע לאולם הפחים אחרי סוג של שנת שבתון. הוא משמש כמנהל המקצועי של הסגולים/צהובים ובמקביל לתפקידו עובד במרץ כדי לנסות ולהביא כסף לקבוצה מבחוץ. בינתיים, זה עובד מצויין.

גדי רבינוביץ', דובר הקבוצה, פתח את מסיבת העיתונאים ואמר: "סוף-סוף אנחנו באים עם בשורות טובות ורוצים לשתף את הצופים והאוהדים במה שהולך לקרות ובחזון של האגודה לשנים הקרובות. אנחנו שמחים לחבור למר שלמה אייזיק, הבעלים של יונט".

פיני גרשון והחברים. חוגגים בחולון (איתי ישראל) (צילום: מערכת ONE)
פיני גרשון והחברים. חוגגים בחולון (איתי ישראל) | צילום: מערכת ONE

שלמה אייזיק הקריא הודעה קצרה בה נכתב: "מהיום אנו נותני החסות של הפועל חולון על כל שלוחותיה והקבוצה תיקרא "הפועל יונט חולון". יונט פועלת בתחום הפיננסים מזה 14 שנים. בבעלות סוכני הרשת עמותה, קרן לעזרה הדדית, מה שמלמד על הערכים אצלנו בעסק. אנו רואים בקשר עם חולון חיבור מנצח שיאפשר חשיפה חיובית. אנו רואים בזה רומן ארוך ולא סטוץ קצר.

"הפועל חולון תוכל ליהנות מהניסיון הניהולי העשיר שלנו, אנו בשאיפה שהקבוצה תעלה על מסלול של יציבות והישגים לאורך זמן. אני מייחס חשיבות רבה לטיפוח קבוצות הילדים והנוער. כמו כן, אני מאמין בגרעין הניהולי הקיים, מכיר אישית את יושב הראש. רוצה להודות לגילי אהרוני שיהיה נציגנו בהנהלה. לסיכום, אני משוכנע שהווינריות של יונט יחד עם הפועל יונט חולון יעשו ש-1 ועוד 1 יהיו שווים ל-4".

פיני גרשון ובעלי יונט, שלמה אייזיק. חלק מההישג הגדול (איתי ישראל) (צילום: מערכת ONE)
פיני גרשון ובעלי יונט, שלמה אייזיק (איתי ישראל) | צילום: מערכת ONE

לאחר מכן לקח פיני גרשון את המיקרופון ואמר: "אני שמח מאוד, קיבלנו חבר לדרך שזה הכי חשוב. מודה לגילי ולגדי שהביאו אותי בפעם הראשונה ומודה לשלמה שחבר אלינו. לא משנה כמה ולמה, משנה עם מי. אני חושב שאנו עושים שיתוף פעולה בלי קשר לכמה עם חברה מצויינת שיש לה ערכים, שמתאימה לרוח של חולון, שתעזור לנו מטיפוח הנוער ועד לבוגרים וזה הדבר הכי חשוב. קבענו דרך מסויימת בעזרת העירייה וגם בעזרת יונט ואני מקווה שנלך למקומות טובים, שכל מה שעברנו עד היום לא יחזור ושמכאן ואילך נצעד קדימה. אנו רוצים כמה שיותר שחקנים ישראלים, שהנוער יפרח ושתהיה קבוצה לרוח האוהדים וכולנו נהנה".

יושב הראש חגי שבתאי דיבר בכמה מילים על החזון העתידי: "מצטרף לברכות לחברים החדשים שמצטרפים לדרכנו, מר שלמה אייזיק ו"יונט". אני שמח שיש לנו שותפים למחוייבות לקהילה, שזה דבר חשוב ועיקרי אצלנו, למצויינות, לצביון הישראלי ולווינריות. יחד עם ההודעה שקיבלנו על נושא ההיכל החדש אנו יוצאים לדרך חדשה. במסגרת הדרך הזו עבדנו על חזון לקבוצה ואני רוצה להציג אותו.

יו&"ר חולון, חגי שבתאי (איתי ישראל) (צילום: מערכת ONE)
יו&"ר חולון, חגי שבתאי (איתי ישראל) | צילום: מערכת ONE

"עלות ההיכל 145 מיליון שקלים והוא ייפתח עוד שנתיים וחצי. הדברים החשובים ביותר מבחינת הקבוצה זה שהצביון יהיה מקומי, חולוני, ישראלי. שמה שהיה ימשיך לאפיין את חולון - הגינות במשחק, קשר חזק מאוד לקהל האוהדים שכן לאף קבוצה בארץ אין אוהדים כמו שלנו. הקשר לקהילה, לאוכלוסיות החלשות והנזקקות. אפשר לראות יציע כמעט מלא באוכלוסיות שאנחנו מטפחים במשחקים שלנו ואנחנו עובדים על הקשר איתם בניצוחו של עמיר מזרחי".

"על האולם החדש נפרט במסיבת העיתונאים הבאה. יש לנו כוונה להמשיך ולטפח את נושא הילדים והנוער וליצור את המועדון מספר 1 בארץ מהבחינה הזו. הפועל חולון לא נועדה לרווחים, זו עמותה. במסגרת העבודה שעשינו המטרה היא להגיע תוך מספר שנים לפרמטרים של ספונסרים, עירייה, תקציבים וכו'. קבוצה שתתמודד באירופה ותתמודד על הפיינל-פור מדי עונה. קבוצה שתהיה ראויה לפיני מבחינה מקצועית".

שלמה אייזיק עצר את יושב הראש ואמר: "עשיתם עסק עם שלמה אייזיק, אתם עושים עסק עם 180 סוכני ביטוח. כדאי שתדעו את זה".

בשלב זה הבהיר גרשון איפה הקבוצה עומדת מבחינת תקציב: "זה מאזן אותנו בעונה הזו. יש לנו חור מהשנה שעברה שנשתדל לכסות עד סוף השנה. אבל מתחילת השנה הנוכחית התקציב שלנו מכוסה. אם נתחזק נצטרך להביא עוד. הגרעון לא גדול. התחלנו איתו ואנו חיים איתו, מדובר בחוב למקומות שאפשר לפרוס, פרסנו השנה, נפרוס שנה הבאה, אפשר לחיות עם זה ויש לנו עוד שטחי פרסום שאפשר למכור. גם יונט הרוויחו מהסיטואציה אבל זה טוב ואני שמח. זה לא חשוב כמה ולמה. אני חושב שמה שחשוב זה שאנחנו מאוזנים וזה מה שאמרתי בתחילת השנה. אנחנו היינו בקרב בלימה, רצינו להיות מאוזנים וזה מה שחשוב. עד שההיכל יעמוד על תילו בשנתיים הקרובות אנו רוצים להיות מאוזנים".

חוץ מהאיזון, יש לגרשון עוד מטרות: "אין צורך לקחת אליפות, אנו רוצים לבנות מועדון בריא, כבר מהנוער. קשה לי להאמין שבשנתיים-שלוש הקרובות שחקני הנוער יספיקו לבוגרים, אבל אנחנו מנסים למצוא שחקנים ישראלים שלא משחקים מספיק בליגת העל או בליגה השניה ויכולים להיות שחקנים בחולון בשנתיים-שלוש הקרובות. במקום להביא עוד שחקן זר (שזה זול יותר מישראלי) אנחנו רוצים שחקנים שיתאימו לשנים הקרובות. סמל כמו מורן וההצלחה כמו עם שלומי הרוש שאני מקווה שתימשך בשנתיים-שלוש הקרובות זה מה שאנחנו מחפשים, בסיסי ישראלי טוב שעליו נלביש ישראלים לחיזוק".

"לגבי העירייה, עד היום העירייה עזרה והיא תומכת, אין טענות. כדי שנשרוד ונהיה קבוצת על בליגת העל, קבוצת פיינל-פור, אני מקווה מאוד שלא יהיה לנו מירוץ אחרי תקציב. אני מקווה שהעירייה תעלה לנו תקציב לרמה שקבוצות אחרות בליגת העל מקבלות. זה מה שאנחנו מבקשים".

פיני גרשון (איתי ישראל) (צילום: מערכת ONE)
פיני גרשון (איתי ישראל) | צילום: מערכת ONE

גרשון טרח להבהיר: "את גרונפלד זה לא היה משאיר, המעבר שלו לירושלים חסך לנו 800-900 אלף שקל שלא היינו יכולים לעמוד בהם גם היום".

"אנחנו ממשיכים לעבוד מהיום בערב כדי לנסות ולמכור בעוד כסף. רוצים להקים מועדון חברים כדי לגייס בין חצי מיליון למיליון שקלים ומקווה ששנה הבאה אנשים לא יצטרכו להכניס את היד לכיס. התקציב השנה יהיה 5 וחצי מיליון, שנה הבאה 6 מיליון וכשההיכל יהיה מוכן אני מקווה שנהיה קבוצה של 9-10 מיליון. אבל בעונה הבאה נהיה מאוזנים. החתימה היא לשנתיים עם אופציה לשנה שלישית ואני מעריך שיונט יהיו איתנו לתקופה ארוכה. מצאנו קבוצה לרוחנו ואני מקווה שלא נאכזב ונהיה לרוחם כי הם העלו אותנו מדרגה. זה עסק ברמה כזו שאני מקווה שהם יקבלו הכרה גם בשוק שהם נמצאים בו ושאנחנו נעזור להם לדחוף את זה כמו שאנחנו יכולים. זה לא קשור לצד הכספי אלא לצד האנושי. מה שאנחנו יכולים לעשות כדי להחזיר להם עבור הכניסה שלהם לעסק הזה". בשלב זה הבהיר פיני, חצי בצחוק, חצי ברצינות: "יש לנו בונוס על פיינל פור ונשתדל לקחת לו את הכסף".

פיני גרשון וגדי רבינוביץ´ (איתי ישראל) (צילום: מערכת ONE)
פיני גרשון וגדי רבינוביץ´ (איתי ישראל) | צילום: מערכת ONE

אייזיק נשאל למה הוא בחר בחולון ואמר: "אני חושב שספורט זו חוויה חיובית ויונט זו חוויה חיובית וכשמחברים את שניהם ביחד, מקבלים חוויה מנצחת. לא הזמנתי את זה, זה בא אליי לבד, אבל החיזור הסתיים ברומן שהוא לפחות שנתיים והוא יותר טוב מסטוץ. יש ב-DNA שלנו ספורט ואנחנו ווינרים".

פיני נשאל אם הקבוצה מקבלת תמיכה מרענן כץ ואמר: "רענן כץ גם תורם לנו ואנחנו שמחים לקבל ממנו כל דבר שבו הוא יכול לעזור והוא עוזר בלי תנאים. בשבת אנחנו מארחים אותו, הקדמנו את המשחק נגד אשדוד כדי שהוא יהיה נוכח עם כל משפחתו, יש לו בר מצווה לנכד".

"כשהתחלנו את המהלך הזה בתחילת השנה בנינו קבוצה לפיינל-פור. ברגע שהבנתי שכל החבר'ה שהיו פה והבטיחו הבטחות בשמיים לא כל-כך עומדים בהן וחסרים לנו מיליון שקלים, ויתרנו על גרונפלד. הוא היה עושה אותנו קבוצה של פיינל-פור, ראיתם מה הוא עושה בירושלים. אני מצטער שהוא לא ממשיך אבל אנו לא מתכוונים לעשות הימורים, אנו רוצים להיות מאוזנים.

"יש לנו שנתיים וחצי להגשים את חלום ההיכל שזה הדבר הכי חשוב. החזון של הפועל חולון זה שילדים שגדלים היום בעיר יזדהו ויהיו חלק מהמועדון הזה וישחקו בהיכל. אחרי ההיכל אולי נוכל להילחם איפה שאנחנו רוצים. בינתיים השותפים החדשים שלנו, יונט, שלמים עם הרעיון הזה, אנחנו מקום חמישי והמרחק בין המקום ה-3 ל-8 לא כזה גדול. אשקלון מקום ראשון עם 4 ניצחונות על הבאזר, יכול להיות שעם קצת מזל נהיה בפיינל-פור. יש לנו מאמנים טובים, יש לנו דרך ואני מקווה שנגיע להישגים. להביא עוד שחקנים ישראלים למערכת הזו זה החזון הראשון של ראש העיר שהוא התומך הגדול שלנו וזה מה שהוא רוצה ומאחר והוא עוזר לנו ללא תנאים צריך ללכת גם בדרכו. חולון כבר לפני 35 שנה הצליחה בדרך הזו".

לגבי החובות שכבר היו לשחקנים: "מה שלא נסגר ייסגר. כולם קיבלו צ'קים ויקבלו את הכסף. מי שקיבל קיבל את חלקו ומי שלא, אני מקווה מאוד שכל התשלומים נעמוד בהם. יש פריסה ואני מעריך שנהיה בסדר".