כך אלופה פותחת עונה: גלבוע/גליל ניצחה הערב (ראשון) את בני השרון 70:77 ברבע גמר גביע הליגה. השחקנים של ליאור ליובין, שהיו מאוכזבים מההדחה במוקדמות היורוליג, פיגרו לאורך רוב המשחק אך ידעו לחזור לעצמם ברבע הרביעי.

בהיעדרו של גוני יזרעאלי, גל מקל פתח כרכז של גלבוע/גליל, שפתחה לא טוב את המשחק ונקלעה לפיגור כבר ברבע הראשון. לי ניילון שחזר לבני השרון פתח טוב את המשחק אך נחלש מאוד בהמשך ולא הפגין מנהיגות במאני-טיים.

דן גרונפלד ושון ג'יימס היו טובים בשלושת הרבעים הראשונים ושמרו את הקבוצה של דן שמיר על יתרון שנע בין 6 ל-10 נקודות לאורך רוב המשחק. ברבע האחרון גלבוע/גליל התעוררה בעזרתם של ג'ק מקלינטון וטיילר ווילקינסון שהובילו מהפך מרשים.

לבני השרון יש שאיפות להתברג בצמרת הגבוהה אך כבר בשלב מוקדם של העונה הוכיחה כי היא צריכה לגייס יותר אופי לאחר ששמטה יתרון מבטיח.

גרין ו-ווילקרסון. קאמבק מרשים (אתר מנהלת הליגה) (צילום: מערכת ONE)
גרין ו-ווילקרסון. קאמבק מרשים (אתר מנהלת הליגה) | צילום: מערכת ONE

הרבו לקלוע לגלבוע/גליל: ג'ק מקלינטון 17 נקודות, טיילר ווילקינסון 15 נקודות, רודני גרין ודגן יבזורי 11 נקודות כל אחד, גל מקל 10 נקודות.

הרבו לקלוע לבני השרון: דן גרונפלד 14 נקודות, שון ג'יימס 12 נקודות, רון סטיל 11 נקודות, לי ניילון 10 נקודות.

ליאור ליובין: "את מה שרציתי להרוויח מהמשחק, הרווחתי"
אחד המצטיינים בשורות גלבוע/גליל, ג'ק מקלינטון: "עשינו התאמות במהלך המשחק. השחקנים התעלו ברבע האחרון וכך ניצחנו את המשחק. התחלנו לאט ונכנסנו לאט למשחק. ההגנה זה המפתח לנצח את המשחקים האלה וברגע שעשינו את ההתאמות בהגנה הצלחנו. גל (מקל) עשה עבודה מצויינת כרכז וגם אני ורודני(גרין) יכולים לרכז כך שאני לא חושב שאנחנו צריכים עוד שחקן בעמדה הזאת".

ליובין, פלג וגל (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
ליובין, פלג וגל (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

המאמן המנצח, ליאור ליובין: "בדרך כלל המשחק הזה הוא מנטאלי. בני השרון היא קבוצה יותר מנוסה אז היא יכולה להרשות לעצמה להוריד חצי הילוך. אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו את זה. את מה שרציתי להרוויח מהמשחק, הרווחתי. אנחנו רוצים להגיע במצב הכי טוב לעונה ואני שמח על הניצחון".

"ננסה להוציא את המקסימום מהסגל הקיים ואם צריך נתקן תוך כדי תנועה. הקבוצה שלנו בנויה לשחק שני משחקים בשבוע. אני לא בא עם החלטה מראש מי משחק ומי לא. יש לנו פקק בעמדה של גור פורת אבל גור הוא שחקן שאני מאוד מעריך ואני מאוד רוצה. אני בטוח שיהיו לו עוד הזדמנויות לשחק", סיכם ליובין.

דן שמיר (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
דן שמיר (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

מאמן בני השרון, דן שמיר: "אני חושב שזה בעיקרון משחק טרום העונה האחרון שלנו. היתה לנו נפילה במחצית השניה. שיחקנו בלי שרון (ששון) במחצית השני כי הוא נפצע וזה הגביל אותנו. צריך לדעת ללמוד מהנפילות האלה לקראת ההמשך אבל בשבילי זאת רק הכנה וואנחנו נמצאים במצב טוב".

"באופן עקרוני המארגנים של הטורניר עושים יופי של עבודה אבל אני חושב שגם הם יודעים שהטורניר הזה לא צריך להיות שבוע לפני הליגה אלא שבועיים לפני. אנחנו באנו לנצח, החבר'ה מאוכזבים והירידות שהיו לנו במהלך המשחק הם בקטע מקצועי. גם אני ניהלתי את המשחק כמו משחק טרום עונה וכל מי שיש לו עיניים בראש רואה שיש כמה נורות אדומות שצריכות להידלק אצלנו", אמר שמיר.

שון ג´יימס (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
שון ג´יימס (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

רבע ראשון - 17:24 לבני השרון
גל מקל, ג'ק מקלינטון, וורן קארטר, ליאו ליונס ועידו קוז'יקרו עלו בחמישייה של גלבוע/גליל. דן גרונפלד, רון סטיל, בן רייס, לי ניילון ושון ג'יימס עלו בזו של בני השרון.

לי ניילון העלה את בני השרון ליתרון 0:2 בזריקה מדוייקת מחצי מרחק. שון ג'יימס עשה 0:4 בסיבוב, ג'ק מקלינטון הוריד ל-4:2 מחצי מרחק. רון סטיל העלה ל-2:6 ושון ג'יימס עשה 2:8 לבני השרון בליי-אפ קל.

לי ניילון לקח ריבאונד התקפה והעלה את בני השרון ל-2:10. ג'ק מקלינטון צימק עם שלשה ל-10:5. מקלינטון גם צימק ל-10:7. שון ג'יימס העלה ל-7:12 עם שתי זריקות עונשין מוצלחות. דן גרונפלד העלה את בני השרון ל-12:22 עם שלשה. גל מקל הוריד ל-22:17 עם שלשה, דן גרונפלד העלה ל-17:24 בליי-אפ.

מקלינטון ורייס (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
מקלינטון ורייס (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

רבע שני - 33:40 לבני השרון


ארז כץ העלה את בני השרון ל-17:27 בשלשה בפתיחת הרבע השני. גל מקל הוריד ל-27:18 בקליעת עונשין. טיילר ווילקרסון הוריד ל-27:20. שרון ששון המחליף קלע שלשה - 20:30 לבני השרון. גלבוע/גליל התעוררה וחזרה למשחק: שלשה של דגן יבזורי הורידה ל-30:27.

בני השרון ניסתה להגדיל את היתרון והצליחה בעזרת חדירה מוצלחת של רון סטיל מול שני שחקנים - 27:34. בני השרון הקשיחה את ההגנה שלה ושרון ששון עצר את רודני גרין בעבירה.

לאחר שגל מקל הצליח להוציא עבירת תוקף מרון סטיל, ריברה מבני השרון עלה לשלשה והחטיא, גם השתיים הקודמות שלו לשלוש הלכו החוצה. שרון ששון הוריד ל-35:30 בזריקת עונשין מוצלחת.

מקל יוצא קדימה (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
מקל יותא קדימה (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

רבע שלישי - 54:57 לבני השרון


בני השרון פתחה את המחצית השניה עם ריצה צנועה של 0:4, דגן יבזורי קלע שלשה מהצד השני וצימק את התוצאה ל-44:36. בן רייס העלה את בני השרון ל-11 הפרש בשלשה. וורן קארטר התעורר וקלע שלוש נקודות ראשונות, דן גרונפלד עלה ל-12 נקודות עם שלשה.

גל מקל חדר לסל והוריד ל-53:47 שתי דקות לסיום הרבע השלישי, דן שמיר לקח בתגובה פסק זמן כדי לעצור את הריצה של האלופה. בני השרון חזרה טוב מפסק הזמן וסם הוסקין קלע פעמיים מהעונשין - 47:55. אבישי גורדון, שלקח אליפויות עם גליל וחולון, צלף שלשה ראשונה שלו. גליל הצליחה לצמק לשלוש בלבד בסוף רבע עם סל של ווילקרסון. 

ווילקרסון (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
ווילקרסון (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

רבע רביעי - 70:77 לגלבוע/גליל


רון סטיל פתח את הרבע האחרון עם סל ועבירה, בני השרון עלתה ל-60 נקודות מול 54 של גליל. רודני גרין צימק לשש הפרש מהקו. בכל פעם שגליל ניסתה להתקרב לבני השרון בדקות הראשונות של הרבע האחרון, החניכים של דן שמיר ידעו להגדיל את היתרון בחזרה.

בשלב זה הגיע המפנה כאשר טיילר ווילקרסון צימק לנקודה אחת בלבד חמש דקות לתום המשחק עם סל ועבירה - 66:65. ג'ק מקלינטון העלה את גליל ל-66:72 לאחר שגליל ביצעה מהפך עם ריצת 4:15. בן רייס צימק ל-75:70 ובני השרון ניסתה לחזור למשחק דקה לסיום אך גלבוע/גליל ניצחה - 70:77 בסיום.

שחקני גליל לאחר המשחק (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
שחקני גליל לאחר המשחק (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE