אליהו עם שמעון מזרחי. חוזר למכבי (אמיר לוי)
ליאור אליהו. בדרך חזרה למדים הצהובים (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

זה התחיל עם טל בורשטיין, נמשך עם צירופו של אלישי כדיר והארכת החוזה של דייויד בלות'נטאל ועשוי להסתיים עם החזרתו של ליאור אליהו. מאמן מכבי ת"א, דייויד בלאט, הבהיר הקיץ שינסה להשיב את הצביון הישראלי למועדון ונראה שהוא גם מקיים.

פורוורד קאחה לבוראל ויטוריה קרוב לשוב למכבי ת"א לאחר שנה בה שיחק בספרד ואף זכה עימה באליפות ספרד. ל-ONE נודע כי במכבי התרחשו בתקופה האחרונה מגעים רבים בניסיון להגיע לידי סיכום עם השחקן כשנכון לעכשיו יש סיכום עקרוני בין הצדדים.

הדבר היחיד שעומד כרגע בין אליהו לבין חזרה רשמית למדים הצהובים הוא השחרור מקאחה לבוראל, שמערימה קשיים. למרות זאת, במכבי ת"א לוחצים ורוצים לראות את השחקן לובש את מדי הקבוצה גם בעונה הבאה.

כרגע לא ברור האם העסקה אכן תצא בסופו של דבר אל הפועל בשל הקבוצה הספרדית ודרישותיה אך במכבי ת"א עושים מאמצים רבים כדי לנסות ולגשר על הפערים כאשר תשובה ברורה תתקבל רק בימים הקרובים. אליהו עצמו נמצא כעת במחנה אימונים בפורטוגל ביחד עם נבחרת ישראל ובחודש הבא גם ישחק עימה במוקדמות אליפות אירופה לשנת 2011.

אם אליהו יחתום בסופו של דבר במכבי ת"א הוא יהיה הרכש החמישי במהלך הקיץ של סגנית האלופה אחרי בורשטיין, כדיר, ג'ף פוט וריצ'ארד הנדריקס.

אליהו עם בורשטיין. הפורוורד היה מצוין במחצית הראשונה (אמיר לוי)
בורשטיין אליהו (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

ליאור אליהו הכחיש את הידיעה וממכבי ת"א נמסר: "הכל בגדר ספקולציות". עם זאת, גורם במועדון אמר ל-ONE: "אכן מתנהלים מגעים וזה קרוב לסיכום, אבל עכשיו זה יפול ויקום על קאחה לבוראל".

אביו של אליהו, אבנר, הכחיש את הדברים: "לא היה ולא נברא".

ליאור אליהו (דרור עינב)
ליאור אליהו (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

את העונה האחרונה החל אליהו בוויטוריה ואף העמיד ממוצעים לא רעים בדקות בהן שיחק אך במהלך העונה סבל מפציעה טורדנית ששיתקה אותו תקופה ארוכה ואת העונה הוא סיים עם ממוצעים של 5.3 נקודות, 1.7 ריבאונדים ואסיסט ב-13.5 דקות.

בסופו של דבר בשלבי ההכרעה של העונה, כאשר שיחקה קאחה מול ברצלונה בגמר הפלייאוף הספרדי, חזר אליהו ובגדול ואף היה אחד מהשחקנים הדומיננטים ביותר במשחק הזכייה בתואר, בו קלע 18 נקודות, והוביל את קבוצתו לעבר הישג נפלא עם 0:3 קליל על אלופת אירופה הטריה.