האלופה, הפועל גלבוע/גליל, החלה בשלב מוקדם מאוד את ההכנה לקראת עונת המשחקים 10/11 כשיצאה למחנה אימונים בן 4 ימים בגליל העליון. הקבוצה של ליאור ליובין תפתח את העונה בעוד שבועיים עם השתתפות הסטורית במשחקי מוקדמות היורוליג וכדי להתכונן למשימה המאתגרת החליטו בקבוצה המאוחדת לגבש את סגל השחקנים החדש בעזרת מחנה האימונים בכפר בלום.

הצד המקצועי של המחנה כלל אימוני כדורסל אישיים וקבוצתיים ומשחק אימון מול מכבי חיפה כשבנוסף לכך מלבד החלק המקצועי, ביקרו שחקני הקבוצה בבי"ס "רננים", בית ספר אזורי בגליל העליון המיועד לילדים בעלי צרכים מיוחדים, יצאו לבילוי משותף בבר קיבוצי טיפוסי ולסיום קינחו ברפטינג סוער ומהנה בנהר הירדן. 

הקפטן של האלופה, אבישי גורדון, שברזומה שלו כבר שתי טבעות אליפות אמר ל-ONE במהלך המחנה: "למרות שתי האליפויות, אני עדיין רעב מאוד לעוד אחת אבל לא מדברים על אליפות עכשיו זה הזמן שרק עובדים, מתחברים ורק תומכים אחד בשני. זאת קבוצה חדשה, צריך הרבה סבלנות, הרבה אהבה ויהיה בסדר".

ליאו ליונס, שהגיע לצפון אחרי עונה בהפועל י-ם, וכבר הספיק לקבל את השם הישראלי- ליאור ליונס, מכוון גבוה: "אנחנו רוצים לזכות באליפות. זאת תמיד המטרה שאני שואף אליה, להיות הכי טוב בכל מסגרת שבה אשחק".

מקל, קוז´יקרו והחברים בנהר הירדן (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
מקל, קוז´יקרו והחברים בנהר הירדן (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

מי שהרגיש הכי בבית במהלך המחנה היה המנהל המקצועי הוותיק, עמית גל. "אני מאוד מצר על זה שאין קבוצה בגליל",  אמר כשהוא מבכה על היעלמותה של הפועל גליל עליון. "יש פה קרקע פורייה לעשות פה איחוד עם קריית שמונה. אני רואה מה קורה בגלבוע והלב נחמץ. אני וחיים אוחיון הגענו מהגליל ואנחנו מרגישים שאנחנו שומרים על הגחלת ועל השם של הגליל, ולכן הקבוצה תמיד תיקרא גלבוע/גליל".

שחקני האלופה על גדות הירדן (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
שחקני האלופה על גדות הירדן (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

על הציפיות לעונה הקרובה אמר גל: "לא רק שזה בומבסטי לדבר על אליפות זה גם לא מכובד. אנחנו תמיד צריכים לבוא מלמטה ולדעת מתי לתת את ההכשה. היורוליג? קשה לי לדעת איך לאכול את זה כי זה משחק אחד, אם נעבור אז שניים ואחרי זה יש חודש הפסקה. אני קיוויתי שזה יהיה קצת יותר מאוחר".

עמית גל. &"לא מכובד לדבר על אליפות&" (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
עמית גל. &"לא מכובד לדבר על אליפות&" (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

הרכש הישראלי הנוצץ ביותר של הגלבוע הקיץ, הסנטר עידו קוז'יקרו, סיכם: "הכי כיף שיש לחזור לכאן, זה האיזור הכי יפה בארץ. כל החבר'ה פה על הכיפאק. יש לנו את המאמן הכי טוב בארץ והמנהל הכי טוב בארץ, אני מרגיש שהולכת להיות עונה טובה מאוד". בואו וצפו באלופה במהלך המחנה.

מקל על כתפיי קוז´יקרו. &"הגליל זה האיזור הכי יפה בארץ&" (עמית מצפה (צילום: מערכת ONE)
מקל על כתפיי קוז´יקרו. &"הגליל זה האיזור הכי יפה בארץ&" (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE