ליאור ליובין. טעם של אכזבה
ליאור ליובין. טעם של אכזבה | צילום: מערכת ONE

האלופה הישראלית, הפועל גלבוע/גליל, כמעט והייתה חתומה על ההפתעה הגדולה של סיבוב המוקדמות הראשון של היורוליג כשגברה בגומלין על ורשאץ' הסרבית 77:86, אך לא הצליחה למחוק את פער 13 הנקודות מההפסד בנוקיה והודחה מהמפעל היוקרתי.

למרות ההדחה המוקדמת אין ספק כי הניצחון על אדמת סרביה נתן הרבה כבוד לליאור ליובין וחניכיו, שקיבלו לא מעט ביקורות לאחר ההפסד במשחק הראשון הוכיחו שאפשר לנצח בחוץ ולהראות אופי. בעקבות ההדחה תשחק גלבוע בשלב הבתים של היורוקאפ, המפעל השני בחשיבותו ביבשת, בו משחקת גם הפועל י-ם שתצטרך לעבור את ליאז' הבלגית כדי להעפיל לשלב הבתים.

האלופה תחזור ארצה כדי להמשיך בהכנות לקראת משחקי הליגה, אך לא לפני שתעשה עצירת ביניים של מספר שעות באיסטנבול. גם ליאור ליובין יצא מעודד מההופעה של קבוצתו למרות ההדחה: "אנחנו מחליטים לקחת את הדברים החיוביים מהמשחק הזה בתור קבוצה, למרות ההפסד ותחושת ההחמצה".

מאמן האלופה, ליאור ליובין יצא מעודד מההופעה של קבוצתו למרות ההדחה: "אנחנו מחליטים לקחת את הדברים החיוביים מהמשחק הזה בתור קבוצה, למרות ההפסד ותחושת ההחמצה".

המאמן הצעיר, שזהו בסה"כ משחקו השני בקריירה כמאמן הראשי הוסיף: "הופענו בצורה מאוד מכובדת, הראינו נחישות ורעב. רצינו להוכיח לעצמנו שאנחנו מסוגלים והשחקנים עשו את זה בצורה מרשימה. לצערנו, הנתונים של ריבאונד ההתקפה ואיבודי הכדורים הכריעו נגדנו את המשחק. עם הנתונים האלה הקבוצה היריבה הענישה אותנו. אני מאוכזב מכך שלא העפלנו לשלב הבא אבל צמד המשחקים בסך הכל משאיר תחושה טובה לקראת ההמשך".

ליובין. בגלבוע כועסים (משה חרמון)
ליובין (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

על הביקורת שלאחר ההדחה אמר ליובין: "אין מה לעשות, עשינו טעויות במשחק הראשון ולכך התייחסה חלק מהביקורת. מבחינתי, יכול להיות שאם היינו יותר טובים במשחק הראשון דברים בורשאץ' היו נראים אחרת. אין לדעת".

על כוכב ורשאץ' ציין המאמן: "לגבי מצ'באן, הוא היה פחות דומיננטי אבל עדיין עשה את הנזק שלו. לפעמים זה המחיר שמשלמים במשחקים מוקדמים עוד לפני שמכירים את כל הצדדים של היריב. אחרי זה כבר יותר נוח לעצור אותם וזה בעצם מה שקרה במשחק השני".

מצ´באן וגורדון (משה חרמון)
מצ´באן וגורדון (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

על שחקניו אמר ליובין: "הם עלו עם רצון אדיר לעמוד במשימה וזה בא לידי ביטוי בעובדה שהובלנו לכל אורך המשחק. כנראה שעצם זה שידענו שאנחנו מתחילים במינוס 13 גרם לשחקנים שלנו לעלות למגרש בכזה דרייב. אני שמח להגיד שגילינו דברים טובים על שחקני הקבוצה".

גם המנהל המקצועי הוותיק, עמית גל, אמר ל-ONE עם יציאת הקבוצה למסע חזרה הביתה: "הכל היה יוצא מן הכלל, היה משחק טוב ואווירה טובה. ישנה קצת הרגשה של פספוס אבל שיחקנו טוב וזה מה שחשוב. הוכחנו לעצמנו שאנחנו מסוגלים. אני לא מכיר הרבה קבוצות מישראל ובכלל שניצחו בסרביה את סגנית האלופה.

מקל, גל והצלחת (יוסי פנטילט) (ONE)
מקל, גל והצלחת (יוסי פנטילט) (ONE) | צילום: מערכת ONE

היה לנו מאוד חשוב להחזיר את הכבוד אחרי ההפסד הצורב בנוקיה. היינו קרובים מלעשות סנסציה. הובלנו רוב המשחק בפער של 15 נקודות וזה משאיר הרבה תקווה לעתיד של כל המערכת. אני מאוד גאה בבחורים על ההופעה ואני כבר עברתי כמה דברים באירופה.

לי ולחיים אוחיון לא היו הרבה הצלחות באירופה וזה בלשון המעטה אז הופעה כזאת עושה הרגשה מצוינת. זה נותן הרבה כבוד לכדורסל הישראלי וממשיך את ההצלחה של הנבחרת מהקיץ האחרון".

כשהתבקש להתייחס לביקורות שהופנו אל ראשי הקבוצה לאחר ההפסד בנוקיה ועל ההשתתפות במפעל היוקרתי אמר גל: "לא קיבלנו הרבה כבוד מאנשים בארץ כי לא יודעים  איך לאכול אותנו, זה קפדהו וחשדהו. לדעתי כל קבוצה ישראלית שיהיה לה אפשרות צריכה לשחק במפעל כזה.

מקלינטון. מאכזב עד עכשיו (משה חרמון)
מקלינטון (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

אם תהיה לי שוב הזדמנות לשחק ביורוליג בשנה הבאה או בשנים הבאות אני ארוץ על ארבע. כיום בעידן של ריבוי הזרים, אני חושב שיש לנו מה למכור מול כל קבוצה באירופה למרות שאני חושב שאנחנו קבוצה שיותר בנויה ליורוקאפ. יש לנו זרים מאוד מוכשרים שכל אחד מהם הוא כלי רציני. לוקח להרכב שלנו זמן להתגבש וזאת אחת הסיבות שפישלנו לקראת הסוף בנוקיה".