עידו קוז´יקרו. לא בסגל (אמיר לוי)
קוז´יקרו. מחלת הנשיקה צפויה להשבית את הסנטר | צילום: מערכת ONE

נבחרת ישראל תפתח בשבוע הבא את אימוניה לקראת קמפיין מוקדמות אליפות אירופה כאשר מי שנמצא בספק וצפוי שלא להתייצב לפתיחת האימונים הוא הסנטר, עידו קוזיקרו, הסובל ממחלת הנשיקה ועשוי שלא להחלים בזמן עד לפתיחת האימונים.

ביום ראשון יעבור שחקן גלבוע/גליל בדיקות רפואיות נוספות שלאחריהן יוחלט האם יוכל להגיע לאימון הפתיחה יחד עם חבריו או שמא ייאלץ להצטרף אליהם במועד מאוחר יותר. בנבחרת צופים כי קוז'יקרו ייעדר לפחות עשרה ימים אך עדין מקווים כי לרופאיו יהיו בשורות טובות.

כזכור הסנטר החמיץ גם את שלב רבע גמר הפלייאוף בליגת העל בעקבות המחלה ונאלץ לראות את קבוצתו אשתקד, מכבי חיפה, מודחת ומחמיצה הזדמנות נהדרת לעלות שנה שניה ברציפות לפיינל פור הישראלי.

הנבחרת תחל את אימוניה כחודש בדיוק לפני שתארח בארץ טורניר הכנה בו ייקחו חלק נבחרות בלגיה, בריטניה והולנד ולאחר מכן תמשיך למשחקי המוקדמות הרשמיים שם תשחק מול איטליה, לטביה, פינלנד ומונטנגרו. על אף שקוז'יקרו צפוי להחמיץ את אימוני הפתיחה הוא עשוי לחזור כבר לטורניר שיערך בהיכל נוקיה ואף יעמוד לרשותו של אריק שיבק במשחקים הרשמיים שיערכו בארץ ובחו"ל.

אריק שיבק. יכנס מסיבת עיתונאים בצוותא עם בורשטיין בשבוע הבא (דרור
אריק שיבק. יכנס מסיבת עיתונאים בצוותא עם בורשטיין בשבוע הבא (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

באליפות אירופה האחרונה השיגה הנבחרת תוצאות מאכזבות מאוד ולא הצליחה להגיע לשלבים המאוחרים. גם הפעם מצפים בנבחרת לעבור את שלב המוקדמות בהצלחה ולנסות לשפר את הרושם שהשאירה הנבחרת בשנה שעברה ולקדם  את השחקנים הצעירים והמוכשרים שהצטרפו אליה.

ישראל מול צ´כיה במשחק שהעלה אותה בפעם הקודמת לאירופה (תומר גבאי)
ישראל מול צ´כיה במשחק שהעלה אותה בפעם הקודמת לאירופה (תומר גבאי) | צילום: מערכת ONE

ביום שלישי הקרוב תערוך הנבחרת מסיבת עיתונאים חגיגית ורשמית לפתיחת האימונים בה יקחו חלק מאמן הנבחרת, אריק שיבק, והקפטן שנבחר בקמפיין הקודם, טל בורשטיין. השניים יספרו מעט על מטרות הנבחרת בתקופה הקרובה וכן יסמלו את יציאתה לדרך של הנבחרת במודל החדש ותחת שרביטו של המאמן הטרי.