שאול אייזנברג. קבוצתו תשחק בליגה ה-3 (דרור עינב)
שאול אייזנברג. היועצים תומכים בדעתו (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

היועצים המשפטיים של איגוד הכדורסל, עורכי הדין שוקי קרמר ורונן וינברג, השיבו היום (שישי) על תלונתו של שאול אייזנברג בעניין בעלות צולבת בליגת העל לנשים. אייזנברג פנה בשם קבוצת הפועל תל אביב ובשם רמת השרון, ובתלונתו דרש אייזנברג שהאיגוד ינמע את השתתפותן במקביל של קבוצת אליצור ראשל"צ ושל אליצור חולון אשר גם הן אמורות לשחק במסגרת אותה הליגה העונה.

לטענתו של אייזנברג מדובר ב-2 קבוצות הפועלות תחת שתי עמותות שונות שבראשן נמצא מנחם וידהורן, זאת לאחר בדיקה שערך אייזנברג ברשמי רשם העמותות. לפי כך מדובר בהליך בלתי ספורטיבי לפי גרסתו. כמו כן טוען אייזנברג כי האיגוד לא עשה דבר על מנת למנוע את פעילות הקבוצות עם בעלות צולבת בליגת העל לנשים מבחינתו מצב זה אינו תקין במיוחד לאור העובדה שבליגה פועלות רק 10 קבוצות.

בתשובתו של היועץ המשפטי כותבים עורכי הדין קרמר ו-ווינברג: "אין חולק שמר מנחם וידהורן ממלא תפקיד פעיל בשתי עמותות שונות אשר כל אחת מהן מפעילה קבוצה בליגת העל לנשים. שתי הקבוצות משחקות בליגה מקצוענית לכל דבר ועניין דבר המעלה חשש ממשי לניגוד עניינים כמפורט בחוות דעת היועץ המשפטי. בסיבות שנוצרו תוך כדי לסכל חשש מניגוד עניינים בליגה מקצעונית סבור היועץ המשפטי של איגוד הכדורסל כי על מר וידהורן להודיע לאיגוד בהקדם האפשרי ובכתב לא יאוחר מ-18.10.2010 על נכונותו להתפטר מכל תפקיד כולל חברות בעמותה והיותו בעל זכות חתימה באחת משתי העמותות הנ"ל".

"בהנחה שתינתן הודעה כאמור סבור היועץ המשפטי כי יש לאפשר למר וידהורן שהות בת 14 יום להסדיר את כל הדרוש לצורך התפטרותו מכל תפקיד באחת משתי העמותות ובכל זה מסירת הודעות מתאימות לרשם העמותות או לכל גוף אחר רלוונטי. אם לא תימסר הודעה עד למועד זה, איננו סבורים כי יש לאפשר את רישמו של קבוצת אליצור ראשון לציון בליגת העל לנשים לעונה הקרובה".

שוקי קרמר. האיש שהמליץ על העסקה (GettyImages)
שוקי קרמר (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

בנושא אחר, הרשות לבקרה תקציבית עדיין לא אישרה את השתתפותן של הפועל ראשון לציון, הפועל תל אביב ואליצור ראשון לציון לשחק בליגת העל לנשים. זאת מאחר ועדיין לא העבירו את הערבויות הדרושות לאישור הרשות לבקרה תקציבית. אי לכך נכון להיום שלושת הקבוצות אינן יכולות לפתוח את העונה אלא אם כן יסדירו את ענייניהם ביום ראשון הקרוב.

המשחק של אליצור חולון נגד מכבי רמת חן יתקיים באולם ברמלה בשעה 21:00 זאת בעקבות אי אישור אולם הפחים.

את תגובתו של מנחם וידהורן לא היה ניתן להשיג.