שנה אחת בלבד של היעדרות הספיקה למאמן המעוטר ביותר בכדורסל הישראלי וכעת הוא חוזר על מנת לעמוד בראש הצוות הניהולי וישמש כמנג'ר על בהפועל חולון. אפשר לומר שזו היא סגירת מעגל עבור גרשון, שהתחיל את הקריירה בחולון.

"אני לא יכול לומר שאין רגשות בהחלטה לעשות את זה. אם לא היה מדובר בהפועל חולון, יכול מאוד להיות שלא הייתי נכנס לזה", מספר פיני גרשון. המאמן, שהתרגש לחזור לקבוצתו הראשונה, הוסיף ואמר: "בחולון יש המון מסורת וקהל מהטובים בליגה, יש לאנשים מחויבות. זה לא סתם אוהדים שרוצים להעביר משחק וללכת הביתה. זה הרבה מעבר לזה".

על השאלה האם יעבוד בשכר עבור המועדון ענה המאמן: "אני לא עובד בשכר. אני מקווה שזה לא יעלה לי הרבה כסף. עצם העובדה שאני בא לשם, מקדיש מזמני, מהידע ומהנסיון שלי, שווה לא מעט".

לא מעט דובר על כך שפיני גרשון מעוניין לצרף לשורות הפועל חולון את מאמן בני השרון בעונה החולפת, דן שמיר: "אני רוצה את דן ואני מקווה מאוד שהדברים יסתדרו. כמובן שפניתי לאלדד אקוניס ולבני השרון על מנת שיאפשרו לי לדבר איתו. אני מקווה שבימים הקרובים הם יסגרו את הדברים ביניהם ונוכל לבשר על זה".

על השאלה אם ימצא את עצמו על הקווים בחולון ענה גרשון: "אני מאמין שאם יהיה מאמן טוב וירצה להיעזר בי, אתן לו מהידע ומהנסיון שלי. אם הוא יסתדר לבד, זה יהיה האידיאל עבורי".

גרשון. "לא יכול להגיד שאין רגשות בהחלטה לחזור" (צילום: מערכת ONE)
גרשון. "לא יכול להגיד שאין רגשות בהחלטה לחזור" | צילום: מערכת ONE

פיני גרשון נחשב לסמל המכביזם, מי שהוביל את הצהובים שלוש פעמים לזכייה באליפות אירופה יצטרך לעמוד מול האקסית מתל אביב. "אני אוהד מכבי, זה לא יכול להשתנות, גדלתי במכבי, ויש לה הרבה זכויות בקריירה שלי ובעברי, אבל אימנתי במהלך הקריירה יותר קבוצות הפועל, ואחת מהן היא הפועל חולון. אני תמיד אהיה שמח שמכבי ינצחו, אבל במשחקים מול חולון ארצה שהפועל חולון תנצח".

דן שמיר (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
דן שמיר (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

גרשון מעולם לא הסתיר את דעתו השלילית על שיטת הפיינל פור הישראלית כשהיה במכבי. "אני עדיין חושב שהשיטה היא לא טובה ולא הוגנת, אך כל זמן שיש פיינל פור אני רוצה להיות שם. אני עדיין חושב שאם קבוצה אחרת חוץ ממכבי תיקח את האליפות היא תגנוב אותה".

כזכור, בעונה שעברה תרם להפועל חולון ולקבוצות נוספות בליגה אחד מבעליה לשעבר של מכבי ת"א, רענן כץ. גרשון התייחס לאפשרות שיחבור אליו גם העונה: "רענן כץ הוא כוח גדול, כח כלכלי. אני אשמח אם הוא יעזור גם השנה".

מוטי ששון ופיני גרשון (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
מוטי ששון ופיני גרשון (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

גרשון הוסיף מילה על העונה הקרבה עם חולון: "אני מאחל לחולון שבסוף העונה נהיה מאוזנים כלכלית, ואם נהיה בפיינל פור, זה יהיה נחמד".