דזמון פארמר. מגיע לאשקלון (GettyImages)
דזמון פארמר. מגיע לאשקלון (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

עירוני אשקלון החתימה במהלך החג זר חמישי בדמותו של הסמול פורוורד האמריקני, דזמון פארמר (1.97 מטרים, 29) שיצטרף לסגל קבוצה הדרומית המתכוננת לפתיחת עונת 2010-2011.

פארמר, יליד פלינט, מישיגן ובוגר מכללת USC הגדולה ממנה הגיעו לישראל גם דבון ג'פרסון ודייויד בלות'נטאל, נחשב לסקורר ברמה גבוהה, אך גם לטיפוס בעייתי ולא נוח לאימון בשל אופיו.

אחרי שלוש עונות מצויינות ב-USC (כשבעונתו השלישית הוא רושם 19.5 נקודות בממוצע למשחק) ניסה פארמר להגיע ל-NBA, אך לבסוף הגיע לפרוקום סופוט הפולנית.

אחרי שישה משחקים בלבד בעונת 2004-2005 עבר לאריס סלוניקי מיוון ושם סיים את העונה. בקיץ חזר פארמר לארה"ב וניסה שוב להתקבל לליגה הטובה בעולם, אך נאלץ להסתפק ב-NBDL והיה מהשחקנים הבולטים בליגת הפיתוח כשכיכב בטולסה.

באמצע העונה אף קיבל זימון לסגל של סיאטל סופרסוניקס ורשם ארבע הופעות במדיה, אך בסוף העונה חזר שוב לליגת הפיתוח. ב-2007-2008 רשם ממוצעים של יותר מ-24 נקודות למשחק בריו גרנד ואלי, מה שהקנה לו בסופו של דבר חוזה בסן אנטוניו ספרס, אלא שהקבוצה של גרג פופוביץ' החליטה לחתוך אותו אחרי שלושה משחקים בלבד וגרמה לו לשוב לאירופה.

פארמר. נחשב לסקורר משובח (GettyImages)
פארמר. נחשב לסקורר משובח (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

זאדאר הקרואטית קפצה על המציאה, אך החליטה לשחררו באמצע העונה בשל חוסר התאמה ובעיות התנהגות למרות שרשם ממוצעים סבירים בהחלט של 13 נקודות ב-24 דקות למשחק.

בעונה האחרונה שיחק פארמר בקבוצת רינו מליגת הפיתוח של ה-NBA וחזר לרשום ממוצעים מרשימים של 23.7 נקודות, 4.7 אסיסטים, ארבעה ריבאונדים וחטיפה ב-38 דקות למשחק.