נמרוד טישמן. הרכז המוכשר סיכם בגליל (תומר גבאי)
נמרוד טישמן. עובר לצפון עם כל חבריו (תומר גבאי) | צילום: מערכת ONE

רק לפני כחודש חתמה קבוצת הכדורסל של מכבי תל אביב על הסכם שיתוף פעולה עם הפועל יקנעם/מגידו מהליגה הלאומית, לפיו יעניקו הצהובים חסות כלכלית לקבוצה והיא בתמורה תקלוט אל שורותיה את שחקני הנוער של סגנית האלופה, תעניק להם חממה ותאפשר להם לצבור דקות משחק חשובות בליגות המקצועניות.

היום (שלישי), עת סגירת חלון ההעברות האחרון בליגה הלאומית העבירה מכבי תל אביב לא פחות משישה שחקנים ליקנעם/מגידו: יונתן שטרקמן, נועם לוי, נמרוד טישמן, אקסל ואן אוורקרק ותומר בר אבן. כל השישה התאמנו במהלך החודש האחרון עם הקבוצה הבוגרת של המועדון. כמו כן עבר באותה מתכונת גם כרמל בוכמן, שחזר הקיץ לישראל לאחר עונה אחת בליגת המכללות בארצות הברית.

במכבי תל אביב רואים עתיד מזהיר ללא מעט כישרונות צעירים של מחלקות הנוער של המועדון, ומקווים ששיתוף הפעולה עם מגידו יצליח לקדם אותם וייתן להם פלטפורמה ראויה על מנת שיוכלו להשתלב מאוחר יותר במדי הקבוצה הבוגרת.

במכבי ת"א אמרו ל-ONE בנושא: "יש לנו שחקני נוער מצויינים, אנחנו מכירים אותם היטב ועוקבים כל הזמן אחרי ההתפתחות שלהם. זה מצוין שתהיה להם בימה ראויה להתקדם ולצבור ניסיון ודקות משחק, מה גם שהם עוברים כולם ביחד ככה שהם ימשיכו לשמור על ההווי שלהם כחבורה מגובשת ששיחקה ביחד במחלקות הנוער של המועדון. אנחנו מאחלים להם המון בהצלחה ונמשיך לעקוב אחריהם גם במהלך העונה הקרובה".

תומר בר אבן מול בן צבי מהגליל. סניף &
תומר בר אבן מול בן צבי מהגליל. סניף &"מכבי&" נפתח במגידו (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

בין השחקנים שעברו ליקנעם/מגידו ישנם גם כמה בעלי שמות בולטים שכבר סומנו על ידי המועדון ככוכבי העתיד. נמרוד טישמן וכרמל בוכמן הם השניים המוכרים יותר עליהם דובר רבות במהלך השנתיים האחרונות אך יחד איתם ניתן למנות גם את הישראלי/הולנדי, אקסל ואן אוורקרק, שבמהלך הקיץ האחרון חתם על חוזה ארוך טווח של לא פחות משבע שנים במדי הקבוצה.

מלבד שחקניה של מכבי תל אביב העבירה לשורותיה יקנעם/מגידו ארבעה שחקנים נוספים ובסך הכל סגרה את יום ההעברות האחרון עם עשר החתמות כאשר כבר בשבוע הבא יהיה זה ניסוי כלים ראשון עבורה כאשר תשחק מול האלופה הישראלית, גלבוע/גליל, במסגרת גביע המדינה.

במהלך הקיץ האחרון הצליחה מגידו להעפיל לליגת העל לאחר עונה מוצלחת בלאומית אך בסופו של דבר נאלצה לוותר על מקומה בליגה הבכירה, כעת ינסו במגידו להמשיך את היכולת הטובה מהעונה שעברה כשלרשותם שחקנים צעירים ומוכשרים.

יקנעם/מגידו - קרית טבעון (דרור עינב)
יקנעם/מגידו - קרית טבעון (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE