בלו.
בלו. "אנחנו משתפרים" (האתר הרשמי של מכבי ת"א) | צילום: מערכת ONE

מכבי תל אביב אמנם הביסה אמש (ראשון) את העולה החדשה לליגה האיטלקית הבכירה - ברינדיסי, 64:86, במסגרת טורניר הכנה הנערך בעיר בארי, אך הניצחון המשכנע כלל לא מהווה אינדיקציה לקראת המשך הדרך היות ומדובר ביריבה חלשה שכלל אינה תואמת את היריבות האירופיות שתפגוש מכבי ביורוליג.

מחר תפגוש סגנית האלופה גם את קאזרטה המקומית, שהודוחה בסיבוב המוקדמות הראשון של היורוליג, כשהתקווה היא כי הפעם יהיה למפגש הין הקבוצות משקל כבד יותר בקבלת החלטות עתידיות כאשר על הפרק חיזוק משמעותי לקבוצה עוד לפני פתיחת העונה.

בשורות הקבוצה טוענים כי עם שובם ארצה ממחנה האימון הם ישבו, ידונו ויקבלו את ההחלטות הסופיות בנוגע לחיזוק המתבקש, כאשר כפי שכבר פורסם, מחפשים הצהובים גם סנטר מלבד שוטינג גארד. הסנטר האמריקני, גרג סטימסמה, ששוחרר מקליבלנד נבחן אף הוא כאופציה רלוונטית לחיזוק, אך ההחלטות הרשמיות יתקבלו רק בימים הקרובים לאחר שידונו במכבי בכל הפרטים המתבקשים.

את רשימת המועמדים לעמדה מספר 2 ממשיך להוליך הניו זילנדי ששיחק בעבר במכבי, קירק פני, אך היות והוא לוקח חלק במחנה האימון של סאן אנטוניו ספרס ועשוי בסופו של דבר לקבל חוזה בליגה הטובה בעולם מכניס הדבר את מכבי להמתנה לא בריאה מה שבסופו של דבר עשוי להוליך אותה למהלך של החתמת סנטר וויתור בשלב הזה על שוטינג גארד.

קירק פני. לא צפוי לקבל חוזה בסן אנטוניו (רויטרס)
קירק פני. מועמד מוביל לעמדה מספר 2 (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

מאמן הקבוצה, דייויד בלאט, לא מסתיר את העובדה כי הקבוצה זועקת לחיזוק ואף אמר בריש גלי כי העניין נבחן בקפידה רבה כבר לא מעט זמן. הסנטר היווני, סופוקליס שחורציאנטיס אמנם מוכיח שאין לו מתחרים מתחת לסלים אך אינו יכול לשחק למעלה מ-20 דקות בערב מה שמחייב את הצוות הקצועי לחפש אלטרנטיבות אחרות.

במשחקי ההכנה המקדימים של העונה נראה כי מכבי מתקשה להתגבר על החוסר בשחקן גבוה דומיננטי נוסף ולפיכך שוקלת ברצינות רבה כעת את הבאתו של סנטר זר שישתלב בקבוצה על חשבונו של ג'ף פוט שיושאל לקבוצה אחרת לעונת השתפשפות ואולי אף ישוחרר, בהתאם לתנאים שיושגו בהמשך.

בלאט ושחקני מכבי. פותחים את העונה (Vito Massagli)
בלאט (Vito Massagli) (ONE) | צילום: מערכת ONE

פורוורד הצהובים, דייויד בלו, שמפגין יכולת טובה לאורך כל ההכנה של הצהובים התייחס לניצחון הקליל שהשיגה מכבי מול ברינדיסי ואמר ל-ONE: "אמנם לא שיחקנו מול קבוצה טובה כל כך, אבל הדברים הללו מתגמדים כאשר אתה מנצח ומציג יכולת טובה. אני חושב שהצלחנו להוכיח את המחץ שלנו ואת החיבור בינינו גם במחצית הראשונה וגם במחצית השניה ובדיוק לשם כך היה שווה לטוס לכאן".

על האופן בו הוא רואה את הקבוצה החל מהרגע בו החלה להתגבש וקיבלה לשורותיה את כל השחקנים והמאמן, דייויד בלאט, הוסיף בלו: "יש לנו הכנה מאוד אינטנסיבית כבר מספר שבועות ואנחנו מתחילים להכנס לקצב. הניצחון על ברינדיסי היה טוב מאוד עבורנו, הוכחנו שעברנו שיפור משמעותי מאז מחנות האימון בפולין וברוסיה ואנחנו צריכים להמשיך ולעבוד ככה על מנת להיות קבוצה טובה ולהראות כמו שצריך על המגרש. לכולם ברור שהעובדה האמיתית רק התחילה אבל אנחנו מקווים ומאמינים שנגיע מוכנים לפתיחת העונה".