שי דורון. עוד ניצחון לרמלה (משה חרמון)
שי דורון. רמלה פתחה ברגל ימין (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

אליצור רמלה פתחה את מסע הגנת הכתר האירופי ביד ימין. התלבושת אמנם הוחלפה (ללבן-שחור), אך הכושר של השחקניות נותר בעינו.

מחזיקת היורוקאפ לא ממש התרגשה הערב (חמישי) מהחזרה המחודשת לקריית מנחם ומחצה את דינמו נוגינסק הרוסית, 51:89 במשחקה הראשון העונה בכל המפעלים. לפני ההתמודדות, אגב, זכתה אורנית שוורץ, שהיתה שותפה לרגע ההיסטורי אשתקד ופרשה הקיץ, לגביע הוקרה מיוחד.

טאג' מקוויליאמס-פרנקלין בת ה-41, אלופת ה-WNBA המכהנת, המשיכה את המומנטום מהקיץ והוליכה את רמלה ליתרון דו-ספרתי כבר בסיום הרבע הראשון (10:22) ו-26:38 בהפסקה.

שי דורון היתה בלתי ניתנת לעצירה, קטיה לויצקי, לייני סלווין וטנישה רייט הצטיינו אף הן והחבורה של ענבר רצה ל-36:61 (30), כדי להפוך את עשר הדקות האחרונות לגארבג'-טיים אחד גדול.

קלעו לרמלה: דורון 20, מקוויליאמס 11, סלווין (7 ריבאונדים ו-5 אסיסטים), לויצקי וג'קסון 10 כל אחת, רייט 9, טורצ'ינוביץ' ומוסטפינה 7 כל אחת, דוריץ' 3, קומיסרנקו 2.

שי דורון (יניב גונן)
שי דורון (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

בניגוד לרמלה, מכבי אשדוד לא ממש תרצה לזכור את הבכורה האירופית שלה ביורוקאפ. הקבוצה של עדני דגן נוצחה בביתה 71:49 בידי קייסרי הטורקית, אחת הקבוצות החזקות העונה במפעל האירופי המשני.

ריצת 12:25 של הטורקיות ברבע השני ו-14:21 ברבע השלישי סגרו למעשה עניין. קלעו לאשדוד: שילדס 15, פירסון 12 (9 ריבאונדים), דורי 8, ווליץ' 7, זוחנובה 5, אלוהים 2.

עדני דגן (משה חרמון)
עדני דגן (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE