הפועל ירושלים תתארח הערב (רביעי) ב-19:00 בבאר יעקב, למשחק מול מכבי המקומית במסגרת הסיבוב הראשון של גביע המדינה. בשנה שעברה הודחו האדומים כבר בשלב שמינית הגמר בידי ברק נתניה, ולכן הם נאלצים להתחיל הפעם את הדרך אל התואר הנכסף כבר בשלב ראשוני זה.

בקבוצה  ניסו ביממה שחלפה מאז הפסד החוץ לבני השרון (81:76) לעודד את רוחם של השחקנים וגם להכשירם פיזית לקראת התמודדות שניה בתוך פחות מ-48 שעות. גורמים בקבוצה הביעו תקווה כי המשחק יהווה הזדמנות טובה עבור שחקנים שהתקשו ביום שני לחזור לעניינים.

ג'ייסון ריץ', שהיה חלש יחסית במשחק ההפסד עם שש נקודות ומעט מאוד מעורבות במשחק ההתקפה, יודע שהקבוצה שלו יכולה לשחק הרבה יותר טוב. "אני יודע שמה שראיתם מאיתנו, זה לא מה שאנחנו שווים", אמר ל-ONE הגארד האמריקני.

השחקן המשיך: "אנחנו קבוצה טובה ועוד יראו את זה בהמשך, פשוט הרבה דברים לא הלכו לנו כמה שצריך ולא היינו מפוקסים מספיק". האוהדים האדומים מתכוונים להגיע גם הערב בהמוניהם לבאר יעקב ובקבוצה יודעים שהללו באים בדרישה אחת: להמשיך את הדרך בגביע המדינה.

ג´ייסון ריץ´. בטוח ביכולת של קבוצתו (משה חרמון)
ג´ייסון ריץ´. בטוח ביכולת של קבוצתו (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

עם זאת, היריבה שהם פוגשים איננה יריבה קלה. בשורותיה מככבים ג'רמיין הול הוותיק והמוכר ורון ג'ונסון, ששיחק אף הוא בליגת העל. כמו כן הישראלים המובילים של באר יעקב הם הגארדים אופיר פרחי ואיתי לוי. הקבוצה פתחה את הליגה הלאומית בצורה טובה, עם שני ניצחונות מול הפסד בודד, כולל ניצחון חוץ מול יקנעם/מגידו החזקה בתחילת השבוע.

"אנחנו לא מזלזלים באף קבוצה", ביקש להדגיש ג'ייסון ריץ'. "אבל ברור לנו שאנחנו חייבים לנצח במשחק כזה. בשבילנו, בשביל המועדון ובעיקר בשביל האוהדים שהולכים איתנו לכל מקום".

ועכשיו ממתין להם עודד קטש (משה חרמון)
עודד קטש. במועדון מקווים להתאושש בגביע (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

ההחלטה בעניינו של מייקל דניגאן, הסנטר הצעיר שהחתימה הקבוצה לשלוש השנים הקרובות, צפויה להתקבל בקרוב. הנטייה בקרב אנשי המועדון נכון לעכשיו, היא שלא להשאירו, אלא להשאילו לקבוצה אחרת בארץ או בבלגיה, שם התעניינו בו זה מכבר. האפשרות כי ישוחרר אף היא עומדת על הפרק, אך נראית כבעלת סיכויים נמוכים יותר.

בהמשך להחלטה הזו, בקבוצה ממשיכים לדון באפשרות לצרוף גבוה נוסף לסגל. בשלב זה אין עדיין מועמדים קונקרטיים לתפקיד והאדומים לא ממהרים לבצע מהלכים שעלולים להתגלות כפזיזים. גם כך, הרוטציה של הקבוצה רחבה למדי ובצוות המקצועי מעוניינים לתת לשחקנים זמן להתרגל לכך לפני שנוחת במלחה שחקן דומיננטי נוסף.