בני השרון העפילה הערב (שני) לגמר גביע המדינה, בפעם השלישית מאז אוחדה הקבוצה מהשרון, לאחר שגברה 61:69 על עירוני אשקלון בחצי-הגמר שנערך בהיכל נוקיה.

הקבוצה של דן שמיר היתה עדיפה לאורך כל המשחק ולא נתנה לאשקלונים, שהביאו אוהדים רבים, להתקרב והמאמן חגג עליה חמישית לגמר הגביע ושמר על מאזן מושלם במפעל.

שמיר אמר לאחר המשחק: "אני לא יכול לתאר לכם כמה אני שמח להיות בגמר גביע עם בני השרון. לא חשבתי על הגמר, כי שיחקנו נגד קבוצה טובה מאוד, אני שמח שהצלחנו לשלוט במשחק ומהרגע הראשון נתנו סטייטמנט הגנתי. עשינו קצת שטויות פה ושם, אחרת היינו יכולים לעשות את זה קל יותר".

עוד לפני שהחל המשחק בין מכבי ת"א לנתניה, אמר שמיר: "אני רוצה בגמר את הקבוצה הפחות טובה. זה יהיה מצחיק אם אני יגיד שאני מעדיף את מכבי, אבל זה לא בידיים שלי ואני לא מתעסק בכלל בדברים האלה. אין לי מה לקוות ומה להשקיע אנרגיה מיותרת".

על המאזן המושלם בגביע הוסיף שמיר: "הרבה מזל היה לי בחיים. התברכתי. אני חושב שזאת אנקדוטה משעשעת אבל עם הזמן זה יתאזן".

המאמן המפסיד, אריאל בית הלחמי, אמר לאחר המשחק: "אני כמובן רוצה לברך את בני השרון. מהצד שלנו היה משחק לא טוב. לא בסגנון ולא בקצב שלנו. בסופו של דבר הם עשו את הכול כדי שהמשחק יהיה איטי וזה הלך להם. לא שיחקנו טוב בהתקפה ולקחנו זריקות מבחוץ. הפציעה של קורי פגעה בנו מאוד כי הוא קריטי לנו בשל החוק הרוסי".

דן שמיר. ממשיך במועדון (אמיר לוי)
שמיר. "היינו יכולים לעשות זאת קל יותר" (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

"אנחנו יוצאים מפה מאוד מאוכזבים ואני רוצה להודות לקהל שלנו, אנחנו נגררנו לסוג משחק שלא מתאים לנו. גם הקצב של המשחק וגם הזריקות. אני לא חושב שהיה איזשהו כדור שהכריע את המשחק הזה, כל המשחק לא שיחקנו טוב, לא שטפנו ולא זרמנו. האיבוד של מורן רוט הוא מראה לכל מה שהיה במשחק".

ארז כץ שקלע 6 נק' ולקח 5 ריב' לזכות בני השרון: "אני חושב שגם דן וגם אורן הכינו אותנו בצורה יוצאת מן הכלל למשחק הזה. הייתה תוכנית משחק מצויינת והכי חשוב שגם הוצאנו אותה היום לידי ביטוי. הכינו אותנו בצורה ברורה שבמשחקים גדולים, כשהכסף על הרצפה, צריך לבוא ולדעת להרים אותו. ראיתם היום הרבה שינויי מומנטומים ואני חושב שכל ההכנה והרוגע שהמערכת מסביב השרתה עלינו השבוע עשתה את העבודה".

ארז כץ ואריאל בית הלחמי (אמיר לוי)
ארז כץ ואריאל בית הלחמי (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

סם קלנסי שהצטיין בבני השרון עם 20 נק' ו-8 ריב': "היה משחק מאוד קשה. אני חושב שמה שניצח לנו את המשחק הייתה היכולת ההגנתית. כולם עשו עבודה מצויינת בהגנה. ברור שאני רוצה לפגוש את מכבי בגמר. אני תמיד רוצה לנצח את הטובים ביותר".

ג'ימי בקסטר, שהיה הקלע הבולט של אשקלון עם 18 נק': "הם היו יותר אינטנסיביים מאיתנו היום ועשו מה שצריך לעשות. הקבוצה הטובה יותר ניצחה. התפשרנו יותר מדי על שלשות במקום לחדור לסל, אני לוקח את האחריות על ההפסד, הייתי צריך לקחת את האחריות. אני מרגיש שאיכזבתי את כולם ובעיקר את בראיין והקהל. אבל זה כדורסל, לפעמים מנצחים ולפעמים מפסידים. הפסד כזה כואב יותר מהכל אבל צריך להרים את הראש".

ג´יימי בקסטר. לא צפוי להגיע בזמן למשחק (אמיר לוי)
בקסטר ורוט מאוכזבים (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE