שלוש שנים בהן לא זכתה מכבי ת"א להניף את גביע המדינה הגיעו אמש (חמישי) לסיומן כאשר הצהובים ניצחו בגמר 70:77 את בני השרון והקפיצו את עשרת אלפים הצופים בהיכל נוקיה שהגיעו לתמוך בהם.

פיני גרשון הוסיף עוד תואר לאוסף, מכבי הוסיפה עוד גביע לארון, ושחקני הקבוצה זכו בתואר הראשון שלהם העונה כאשר על הפרק עוד שני תארים אפשריים - אליפות המדינה והיורוליג.

לאחר המשחק יצאו הצהובים לעבר מסעדת 206, שם הם חגגו לתוך הלילה את החזרת הגביע הביתה, כשהשמחה היתה גדולה.

הצהובים הגיעו כפייבוריטים ברורים למשחק, אך למרות דקות טובות שלהם לא הצליחו לברוח ברוב שלביו וחניכיו של דן שמיר שמרו את התוצאה קרוב קרוב. הרבע הרביעי היה מלווה בהמון דפיקות לב בצד הצהוב, אך בסופו של דבר האופי של מכבי הוביל אותה לניצחון החשוב ושלח אותה עם טעם טוב לקראת השלבים המכריעים של העונה.

מי שבשנה שעברה היה אחד השחקנים המצטיינים של מכבי, אך לא זכה להניף גביע הוא לא אחר מד'אור פישר, שהשנה גישר על הפערים שנוצרו ובסיום המשחק היה אחד המאושרים על הפרקט.

פיני גרשון חוגג עם הגביע ב-206 (אמיר לוי) (צילום: מערכת ONE)
פיני גרשון חוגג עם הגביע ב-206 (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

ל-ONE הוא אמר: "בשנה שעברה לא זכיתי להגיע לרגע הזה, עכשיו הגיע זמן הכפרה שלי. זו זכיה נפלאה ואין לי דרך איך להסביר כמה שהיא מתוקה וכמה שאני מאושר ושמח. הצלחנו לשמח את קהל האוהדים הגדול שהגיע ללוות אותנו והכי חשוב זה ששיחקנו כמו שצריך ובסופו של דבר אנחנו יכולים להגיד 'הגביע הוא שלנו'".

למכבי צפויים עוד מאבקים קשים מאוד באירופה, כאשר בשבוע הבא היא תחל את הסיבוב השני בשלב 16 הגדולות של היורוליג. למרות היכולת הרדודה בשלב הבתים הראשון, דווקא בשלושת המשחקים האחרונים היא הציגה יכולת טובה מאוד שהעלתה ללא ספק את הציפיות בקרב האוהדים.

אלן אנדרסון וחבר חוגגים עם הגביע (אמיר לוי) (צילום: מערכת ONE)
אלן אנדרסון וחבר חוגגים עם הגביע (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

פישר יודע שהזכיה בגביע צריכה לתת להם דחיפה לקראת ההמשך בליגה ובאירופה: "יש לנו עוד שני תארים להיאבק עליהם ואנחנו מתכוונים לעשות זאת עד הסוף. הגביע הוא ללא ספק מקדמה רצינית לקראת המשך העונה. זה התואר הראשון שלנו ועשינו סיפתח טוב, צריך לשמור על מאזן חיובי ולקוות שהדחיפה הזו שקיבלנו תגרום לנו להמשיך ולעשות דברים טובים גם בהמשך".

פיני גרשון עם הגביע הקדוש (אמיר לוי) (צילום: מערכת ONE)
פיני גרשון עם הגביע הקדוש (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

על העובדה שבני השרון היוותה יריב קשה ביותר ואף הגיעה למצב בו היתה חזק בתמונת המשחק בדקות הסיום אמר הסנטר: "בני השרון נתנו משחק מצויין, זה לא היה קל בכלל. כל הזמן חשבנו על הגביע והזכיה אז הצלחנו להתפכח ולנצח בסופו של דבר, אבל משחקי גביע הם אף פעם לא משחקים קלים. מגיע כל הכבוד לבני השרון על הלחימה".

וכמובן שגם לפישר היה מה להגיד על הקפטן הוותיק, דרק שארפ: "כיף לראות אותו זוכה ומאושר. דרק הוא איש גדול ואני מאוד שמח בשבילו. הוא שיחק ונתן את כל כולו".

מיד לאחר המשחק המשיכה הקבוצה למסעדת 206, שם חגגו עם אוהדי הקבוצה את הזכיה החגיגית. מי ששוב היה לב האירוע הוא לא אחר מפיני גרשון, שלמרות ארון התארים האישי שלו, היה מאושר מתמיד וחגג את הזכיה עם הקבוצה ועם משפחתו.