ברק נתניה אמנם ייחלה להיות זו שמדיחה את מכבי תל-אביב מגביע המדינה ווינר ומנצחת אותה פעמיים בפרק זמן של חודש, אך לצהובים של פיני גרשון היו תוכניות אחרות ואלו נקמו בקבוצתו של אריק אלפסי עם ניצחון 65:81 בדרך לגמר.

עוד לפני המשחק ידעו שחקני מכבי כי הפסד ואי העפלה לגמר כלל לא באים בחשבון וכי האוהדים הצהובים, ההנהלה והצוות המקצועי כבר מייחלים להשבתו של הגביע הביתה, זאת לאחר שלוש שנים רצופות בהן המועדון לא זכה להניף את הגביע הנכסף.

מכבי אמנם לא הפגינה משחק גדול במחצית הראשונה ואף איפשרה לנתניה להשאר במשחק, אך המחצית השניה היה סיפור אחר לגמרי וחיזוק ההגנה לצד דקות טובות של גיא פניני ואנדרו ויזנייבסקי בהתקפה, סגרו את הסיפור.

ביום חמישי מצפה לצהובים משחק לא פחות קשה בגמר, שם יפגשו את בני השרון של דן שמיר שכבר עשתה להם לא מעט בעיות במשחק הראשון בין הקבוצות העונה, אך בעיקר את שמיר עצמו שעד כה מחזיק ברזומה מרשים ביותר בכל הנוגע לגביע, בו לא הפסיד עדיין.
כרטיסים לגמר גביע המדינה ווינר יהיה ניתן לרכוש החל מהשעה 14:30, בקופות בהיכל נוקיה, כאשר בהנהלת המועדון צופים שהכרטיסים ימכרו במלואם. ככל הנראה ההיצע לאוהדי מכבי יהיה רחב יותר בשל היריבה מנגד שדרישתה לכרטיסים עשויה להיות נמוכה.

כשחקן הוותיק ביותר במכבי תל-אביב, היה דריק שארפ שותף ללא מעט זכויות היסטוריות עם הקבוצה באירופה ובארץ, אך השנה, ככל הנראה שנת הפרישה שלו, יש לו תיאבון עצום לתארים ומעל לכל הוא מצפה ביום חמישי להניף שוב גביע ולהחזיר את היוקרה לעיר.

צפו במכבי ת"א מעפילה לגמר גביע המדינה ווינר


בסיום הניצחון, כאשר נדרש הקפטן לספר מעט על ההתרגשות שלו ועל האפשרות שמכבי תשיב את הגביע לארון העמוס שלה, צמד מילים ישראליות/מסורתיות ביותר אפיינו את דבריו: "בעזרת השם נזכה בגביע", "בעזרת השם נניף את הגביע", "בעזרת השם ננצח את בני השרון".

שארפ לא מנפק הצהרות, ביום חמישי הוא מבטיח שיהיה משחק לא קל, אך אם הכל יתנהל כשורה, כך לפי דבריו, אז התוצאה תהיה חיובית: "אנחנו באים כל משחק להלחם. בני השרון היא קבוצה קשה מאוד, תמיד היה קשה לנו מולם. אין קשר למה שהיה במפגש הראשון שלנו עמם השנה, אלו משחקים שונים לגמרי. גביע זה משהו אחר והכל יכול לקרות".

בלות´נטאל ופרקינס חוגגים עלייה לגמר (אמיר לוי)
בלות´נטאל ופרקינס חוגגים עלייה לגמר (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

דייויד בלות'נטאל שהיה אחד מהשחקנים הבולטים במשחק של מכבי, אמר בסיום: "אני זוכר איך זה להיות במעמד של הגביע ולזכות בו, זו תחושה נפלאה, אני מאוד מקווה שננצליח לעשות זאת גם ביום חמישי. המשחק מול נתניה כבר מאחורינו ועכשיו מתרכזים רק בבני השרון שהיא קבוצה מאוד טובה וכבר היה לנו קשה מולה העונה".