עמית שמחון (ONE)
עמית שמחון, מועמד לקבוצות מאוסישקין עד לגלבוע/גליל | צילום: מערכת ONE

עונת הכדורסל מתקרבת לקיצה וההכנות לקראת עונת 2010/11 כבר החלו. אחד השמות החמים שמוזכרים כמועמדים להשתדרג מהליגה הלאומית לליגת העל הוא מלך הסלים של הליגה, עמית שמחון. שמחון בן ה-20, ששיחק השנה במכבי הוד השרון, מסכם עונה אישית מצויינת הכוללת מאזנים של 19.8 נק', 5.5 ריבאונדים ו-3.2 אסיסטים ב-35 דקות משחק בממוצע. שמחון מוסיף אחוזים גבוהים מהשדה ומהעונשין בכדי לעלות את היעילות שלו.

הגארד הכישרוני אמר ל-ONE: "מבחינה אישית התקדמתי הרבה מאוד העונה. אחרי ששנה שעברה שיחקתי בלב השרון ובקיץ בנבחרת העתודה, העונה קיבלתית תפקיד משמעותי יותר בקבוצה. עשיתי שיפור משמעותי כעמט בכל אספקט, מהדברים הקטנים של המשחק. הפכתי להיות מנהיג, והתבגרתי מאוד.

לשאלה כיצד הוא מסכם את העונה מהבחינה הקבוצתית ענה: "בקבוצה יש חבר'ה על הכיפאק. יש חיבור טוב בין כולם, אוירה טובה באימונים ובמשחקים ובאמת לא קרה שהפסדנו בהפרשים גדולים, כל המשחקים היו צמודים".

"עם קצת יוצר מזל יכלנו לסיים בפלייאוף העליון. יש אכזבה כי התחלנו טוב את העונה ואחרי ההתחלה הטובה הגיע הרעב. אנחנו יודעים למה אנחנו מסוגלים ולמה היינו מסוגלים. יש לנו קבוצה צעירה ואולי מעבר לחוסר המזל היה חסר גם קצת ניסיון. עכשיו צריך לראות איך העונה תסתיים. חשוב שנסיים כמה שיותר גבוה, שלא נרד ליגה בטעות. יש לנו קבוצה טובה מאוד".

שמחון.
עמית שמחון ואורי יצחקי (מילן בן דוד) | צילום: מערכת ONE

עמית שמחון גדל בהפועל גבעתיים, עבר במחלקות הנערים והנוער של הפועל תל אביב, שיחק בעירוני ר"ג ועלה איתה לבוגרים, משם עבר לעונה אחת בהפועל לב השרון והחל לשחק העונה במכבי הוד השרון.

לאור השנה הנהדרת שעבר, השחקן נשאל מהן שאיפותיו להמשך. "אני מאוד רוצה לחזור לליגת העל בעונה הבאה, זו השאיפה שלי. ירדתי כדי להוכיח את עצמי בליגה הזו וכדי להראות שמגיע לי לשחק בליגת העל. אני חושב שעשיתי את זה בסדר גמור, ואני רוצה להשתלב בליגה הבכירה. משם השמיים הם הגבול. אולי לאירופה. לכל שחקן יש חלומות, זה רחוק מאוד וצריך לעבוד קשה מאוד, להתקדם צעד צעד ומשם לראות לאן אפשר להגיע הכי רחוק".

לא מעט קבוצות, ביניהן העולה הטריה לליגה הלאומית, הפועל אוסישקין, ואפילו גליל/גלבוע מצמרת ליגת העל, מוזכרות כמעוניינות לקלוט את השחקן לשורותיהן בעונה הבאה.

אור ברנר ועמית שמחון (ONE)
אור ברנר ועמית שמחון (ONE) | צילום: מערכת ONE

 שמחון מודע להתעניינות סביבו אך מקפיד להישאר עם הרגליים על הקרקע: "יש התענינות מצד כמה קבוצות אבל כרגע אני עדיין בהוד השרון, ולא מדבר עם אף אחד על שנה הבאה. ברגע שתסתיים העונה הזו אשב ואקבל את ההחלטה הנכונה בשבילי, אם להישאר בלאומית או לעלות לליגת העל. אצטרך לראות איפה הכי טוב לי מבחינת מאמן או שחקנים וכל המסביב. הוד השרון הוא מועדון טוב מאוד שעזר לי להתקדם השנה ואני לא רואה סיבה לשלול שום אופציה".

השחקן שמתנשא לגובה 1.98 מ' משרת בצה"ל מזה כשנתיים. על השילוב בין הצבא לקריירת הכדורסל אמר: "המפקדים מאוד תומכים ועוזרים לי להצליח. הם דואגים שלא יהיו בעיות בקטע הצבאי וזה עוזר לי להצליח".

בדומה לספורטאים רבים אחרים, גם הוריו של שמחון ממלאים חלק משמעותי מאוד בקריירה שלו. "אמא ואבא שלי דוחפים אותי מגיל 0 לכדורסל והרבה ממה שעשיתי זה בזכות שני ההורים שלי. שניהם נותנים לי דחיפה ו את כל מה שאני צריך. הם שותפים מרכזיים בהחלטות מקצועיות שאני לוקח. בשורה התחתונה אני מקבל את ההחלטות אבל הם מאוד עוזרים לי בדרך".