רוב בראון. מה שהיה חסר לאלופה (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
רוב בראון. משחק אלים מול אשדוד (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

ערב המשחקים הראשון של הפלייאוף שהחל אמש (חמישי) סיפק לא מעט דרמות.

מכבי אשדוד הצליחה לעלות ל-0:1 ולהעביר אליה את יתרון הביתיות. בתום משחק עצבני ורווי באלימות, גברו חניכיו של רוני צוקרמן על הפועל חיפה בתוצאה 96:102 ובכך כאמור עלו ליתרון משמעותי.

זהו גם ניצחונה הראשון העונה של אשדוד על חיפה. אך מעבר לתוצאה, המשחק חרג מהגבולות הספורטיביים, כשבסיומו נזקקו המנצחים לצאת בליווי משטרתי. בבוקר שלמחרת המשחק, הרוחות עדיין סוערות ואף מתגברות.

ראשיתו של הבלאגן החל בתחילת המשחק כאשר עדי פרג מאשדוד ביצע עבירה גסה על רוב בראון, הזר המצטיין של חיפה, הוציא אותו משלוותו בלשון המעטה, ובמקום התפתחה מהומה גדולה.

בראון, שהספיק לסיים כקלע מוביל עם 30 נקודות, חש ברע לאחר מכן, התעלף ופונה לבית חולים.

יו"ר הפועל חיפה, דובי שטיין התייחס להתרחשויות ואמר ל-ONE: ”רוב בראון פונה לבית חולים בגלל שאדון עדי פרג נתן לו אגרוף ופתח לו את הגבה. אחר כך רוב הרגיש סחרחורת והתעלף. בבית החולים הוא עבר את כל הבדיקות, תפרו לו את הפצע ובשלוש בבוקר חזר הביתה. כרגע הוא סובל מכאבי ראש”.

עדי פרג. חברים חדשים בנהריה (אמיר לוי) (צילום: מערכת ONE)
עד פרג. (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

מיותר לציין ששטיין, כמו גם כל אנשי חיפה, מגנה בתוקף את התנהגותו של פרג ומתכוון להתלונן עליה לאיגוד הכדורסל: "עדי פרג עשה פרובוקציה ואני מתכוון להתלונן באיגוד הכדורסל עוד היום, גם על ההתנהגות הלא ספורטיבית וחוליגנית וגם על כך שכשהמאמן שלנו שאל אותו למה הוא נתן מכה הוא ענה לו: 'אם תגיד עוד מילה אני פותח גם לך את העין. ככה מדברים לבנאדם מבוגר?'".

בתוך כך, בראון הפצוע לא יכל להתאמן היום וכשירותו למשחק ביום ראשון עומדת בספק גדול. רוב בראון אמר היום בתגובה ל-ONE: "אני מרגיש בסדר, אנחנו מצפים בקוצר רוח למפגש השני נגדם ביום ראשון. עדי פרג נתן לי אגרוף מכוון לפרצוף, אין לי ספק בזה בכלל". בהתייחס למתיחות סביב המשחק הבא הצפוי ביום ראשון אמר: "אנחנו באים כדי לתת את הכל".
 

לגבי המשחק הקריטי ביום שני הוסיף שטיין: "אנחנו מקווים שהוא יהיה כשיר אבל אי אפשר לדעת. אני אמרתי לשחקנים שאם משחקים איתם חזק הם צריכים לשחק חזק עוד יותר. אנחנו באים לנצח באשדוד".

הפועל חיפה (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
רוב בראון. פונה לבית חולים (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

"אם הם יגררו אותנו לאלימות, נהיה מוכנים לתסריט"
גם שי צור, מנכ"ל חיפה, התייחס לעניין: "אני מזועזע ממה שקרה אתמול. בראון עבר בדיקת סי.טי. ראש עם חשש לזעזוע מוח והיה לו חתך מאוד עמוק מעל העין. עדי פרג נתן אגרוף מכוון ואנחנו בטוחים שזו היתה חלק מתוכנית המשחק של הקבוצה. אנחנו כועסים על איגוד הכדורסל ועל איגוד השופטים שלא שלחו שופטים בכירים למשחק הזה. זו בושה וחרפה וכל מדינת ישראל ראתה את מה שקרה".

"היה צריך להרחיק את עדי פרג מרגע שעדי נתן את המכה. אנחנו נגיב בחריפות על תקיפה במכוון ואנחנו פשוט המומים מרמת השיפוט שהפגינו צמד השופטים. זה שיפוט שלא מתאים לרמת הפלייאוף. אחד השופטים גם אמר לי שזו היתה טעות לא להרחיק את פרג. הם לא באו לשחק כדורסל הם באו לנצח במכות. אנחנו נבוא לשחק כדורסל ולהרגיע את הרוחות אבל אם יגררו אותנו לאלימות אנחנו נהיה מוכנים לכל תסריט. הפתיעו אותנו ויותר לא נהיה מופתעים".

הפועל חיפה (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
שחקני הפועל חיפה. (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

"לא יעבור בשתיקה. קצין משטרה אמר לי שהאולם בחיפה ייסגר"
מנגד, באשדוד דוחים מכל וכל את הטענות ויוצאים גם הם בהאשמות. מנהל הקבוצה, שי האוזמן, הגיב לדברים ואמר: "הספין התקשורתי שמנסים לייצר בכל מה שקשור לעדי פרג הוא לא פחות מהשערוריה מההתנהגות שלהם במהלך המשחק שהיתה גם שערוריה. אני לא מבין איך מישהו שם בכלל מעז לדבר על עדי פרג. רוב בראון איים בתנועה של שיסוף לגרון וזה לא יעבור בשתיקה".

"אנחנו בדרך למשטרת אשדוד להגיש תלונה במשטרה וגם נגד צביקה הורביץ' שמדבר כמה שנראה כמו הסטה לאלימות נגד עדי פרג. אנחנו מצפים מאיגוד הכדורסל שיטפל בעניין גם ברמה המשמעתית. צביקה הורוביץ הוא מאמן מצויין ואיש מצויין ודווקא ממנו אי אפשר לקבל התייחסות כזו. חייבים להוקיע אלימות ולא ייתכן שדברים כאלו יהיו בכדורסל".

שחקני אשדוד (צילום: מערכת ONE)
שחקני אשדוד | צילום: מערכת ONE

"קצין המשטרה הבכיר שהיה במגרש אמר שהאולם בקרית אליעזר ייסגר עד לתום העונה ולא יארחו בו יותר משחקים, גם אם יהיה עוד משחק", ציין מנהל הקבוצה.

האוזמן גם טוען לאלימות ומעשים ברוטליים נגד קבוצתו: "פוצצו לנו גלגל באוטובוס האוהדים. המתינו לנו בחדר ההלבשה שהשחקנים יירדו. נזקקנו לסיוע משטרתי. אני מקווה שאנשים יפיקו לקחים לקראת יום ראשון ובסך הכל מדובר בספורט. אנחנו מצפים שהפועל חיפה ירסנו את עצמם ושלא נחשוש מאלימות של אנשיהם. אנחנו מבטיחים שהקהל שלנו לא ייגרר לפרובוקציות שלהם. אנשים שם מקללים שחקנים שלנו, מעולם לא ראיתי דבר כזה. אני מצפה שמישהו יטפל שם בתופעות החריגות. אם המאבטחים לא היו עוצרים את בראון, הוא היה מכה את האוהדים שלנו ביציע. זו היתה ממש סכנה”.

קהל מכבי אשדוד (ONE) (צילום: מערכת ONE)
קהל מכבי אשדוד (ONE) | צילום: מערכת ONE

המנהל הקפיד לתת גיבוי מוחלט לשחקנו, עדי פרג: "לדבר על עדי פרג זו חוצפה. הוא שחקן שמשחק חזק ואגרסיבי וככה צריכים לשחק. כנראה שהלחץ העביר אותם על דעתם. עדי פרג הוא השחקן הכי מעוטר והכי מצליח בהיסטוריה של הליגה הלאומית. מגיע לו קצת יותר כבוד מהיחס שקיבל מחיפה. אנחנו נותנים לו גיבוי מוחלטו אוהבים אותו. מה שהצית את האש זו ההיסטריה שהפועל חיפה הגיעה איתה. להפיל את הענין על עדי פרג זו טעות. אנחנו עומדים מאחוריו והוא לא אשם באירועים האלו. לא בטוח שהמכה שקיבל רוב בראון היא מעדי פרג".

האוזמן בחר לסיים במסר מרגיע לראשי ואוהדי הקבוצות: "אני קורא לשני הצדדים לשלוט בעצביהם, לבוא לשחק כדורסל ושהקבוצה היותר טובה תנצח”.