שחקני הפועל ת
שחקני הפועל ת"א חוגגים (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

הפועל ת"א ממשיכה לעשות חיל ולהוביל את הליגה הלאומית וזאת לאחר שהערב (חמישי) הביסה בביתה את מכבי באר יעקב 67:83, במשחק שנעל את המחזור השישי. האדומים כבשו מחדש את ראשות הטבלה עם מאזן של שישה ניצחונות לעומת אפס הפסדים.  הדבר היחיד שהעיב על הניצחון של האדומים היא פציעתו של הרכז, טוהר חיימוביץ', שנפגע בברכו במהלך הרבע הראשון וניסה לחזור, אך לאחר דקה ירד מהפרקט ולא שב עד לסיום.

תקרית מביכה נרשמה במשחק כאשר אנשי המזכירות החליטו בצעד מחאה לא להפעיל את לוח העבירות האישיות והקבוצתיות. פעולה זו באה בעקבות כך שאנשי המזכירות דורשים ארבעה שופטי מזכירות ולא כמו שמקובל היום, שלושה בלבד. במהלך המשחק החזירו אנשי המזכירות את לוח העבירות.

הקבוצה של שרון אברהמי הבהירה לחניכיו של רמי הדר כבר ברבע הראשון את יחסי הכוחות ובעזרת משחק קבוצתי נהדר בשני צידי המגרש ברחה ליתרון גדול מאוד כבר ברבע הראשון, שהסתיים בתוצאה 11:33 לאדומים. 

ברבע השני המשיכו שחקניו של אברהמי להגדיל את היתרון, כשיריב רוקני הצטיין בקרבות מתחת לסלים וחיפה על ערב בינוני יחסית של אדריאן אוטר. ההגנה של הפועל המשיכה לעבוד מצויין ושחקני באר יעקב התקשו להגיע למצבי קליעה נוחים כשבמחצית עמד לוח התוצאות על 25:54 למארחים.

אוסברי. לא הציל את הפועל (משה חרמון)
אוסברי (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

השליטה המוחלטת של הפועל נמשכה גם בפתיחת המחצית השניה, כשבאמצע הרבע השלישי נתן אברהמי, שהבין כי הניצחון כבר מובטח, לשחקנים המובילים מנוחה והעלה חמישייה שמורכבת משחקני הספסל בלבד. באר יעקב ניצלה זאת כדי לצמק את הפער עד לסיום ולצאת מהדר יוסף בפיגור מינימלי יחסית לפער שבו הובילה הפועל במהלך המשחק.

קלעו להפועל ת"א: בראיין אוסברי 17 נקודות, מתן נאור וגל איתן 12 כ"א, ירדן שוורצמן 8, אלעד אליהו ואדריאן אוטר 7 כ"א, יריב רוקני 6, איתי כהן וטוהר חיימוביץ' 5 כ"א, ירון להט 4 נקודות ו-9 אסיסטים.

קלעיו לבאר יעקב: איתי לוי 12, ייבגני ליוטרין ויואב אלטר 11 כ"א, גלעד קרני וג'רמיין הול 10 כ"א, ניב סולומון ונדב דבש 5 כ"א, אופיר פרחי 3 נקודות ו-8 אסיסטים.