נניקשווילי (ONE) (צילום: מערכת ONE)
נניקשווילי. "הפגרה באה לנו בזמן" (אורי דוד) | צילום: מערכת ONE

בשבוע שעבר הסתיים הסיבוב הראשון בליגה הלאומית בכדורסל, ולחובבי הענף שמתבוננים בטבלה קשה לא להיות מרוצים. לאחר 13 מחזורים, נוצר פער מדהים של 4 נקודות בלבד בין המקום שממנו עולים ליגה למקום שממנו אתה מוצא את עצמך בליגה אחת נמוכה יותר.

לאחר חמישה ניצחונות רצופים והפסד מפתיע במחזור האחרון לבארי מהתחתית, נתונים שיוצרים מאזן מצויין של שמונה נצחונות מול חמישה הפסדים, ניצבת בפני הפועל יקנעם/מגידו האפשרות להוכיח שהיא חלק מהגדולות.

הקבוצה, בהדרכת, המאמן אוהד יתום, פתחה את העונה במה שהוגדר כחוסר יציבות ממשי. שני ניצחונות לפה, שני ניצחונות לשם אבל אחרי הפסד למ.כ. הבקעה במחזור השביעי, הצליחה הקבוצה ליצור רצף של ניצחונות והוכיחה שממוצע הנקודות שלה למשחק (87.5) והפרש הסלים הגבוה בליגה (66) לא נוצרו יש מאין. הקבוצה מדורגת כעת במקום ה-4 עם 21 נקודות, 2 פחות מהמוליכה, אשדוד.

גארד יקנעם/מגידו, אילן נניקשווילי (30), שמשחק בשורות הקבוצה מאז פתיחת העונה (אחרי שהעלה בשנים האחרונות את עפולה וקרית אתא לליגת העל) אמר היום (שני) ל-ONE: "גם אני יודע שהעונה נפתחה לא על הצד הכי נכון מבחינתנו כי מדובר בקבוצה חדשה שנעשו בה כמה שינויים. אחרי החוסר יציבות שאפיין אותנו בהתחלה, התייצבנו וכעת אנחנו נראים באמת טוב. אני לא חושב שאנחנו נראים פחות טוב מכל קבוצה אחרת בליגה".

גם לאוהדי מגידו יש אולטראס  (צילום: מערכת ONE)
אוהדי מגידו (ONE) | צילום: מערכת ONE

נניקשווילי התייחס לפגרה שתעצור את המשחקים מחר ותחדש את הליגה רק ב-19 בחודש: "זה אולי מצחיק אבל אני חושב שצריך לעשות יותר פגרות. יש לך בעונה שני סיבובים, ואז פלייאוף ואז סדרות חצי גמר ויוצא שאתה משחק 35 משחקים בעונה, זה קצת לא נורמלי. אני חושב שהפגרה באה בזמן, נותנת לנו זמן לנוח טיפה, מה גם שההפסד בשבוע שעבר לבארי שבר לנו רצף של חמישה נצחונות, אז כל עכבה לטובה".

הגארד דיבר על התכונות הייחודיות שמאפיינות את הקבוצה, וסיכם: "קודם כל אנחנו קבוצתיים, אנחנו נטולי אגו לגמרי. אף אחד לא מסתכל על הנתונים של עצמו או איך הוא משפר אותם. אף אחד לא מנסה להתבלט מעל חברים אחרים. אני נמצא בקבוצה שכיף בה מבחינה חברתית, וטוב לנו מבחינה מקצועית. מבחינתי זו ממש לא תהיה הפתעה אם אנחנו נמצא את עצמנו בליגת העל בעונה הבאה".