לא מפחד מעבטודה קשה. דרור כהן (אלעד ירקון)
דרור כהן. מחכה למכבי אשדוד (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

מה יותר טוב מלקבל במחזור האחרון של הליגה הסדירה את משחק העונה? הקבוצה מהמקום הראשון, נגד הקבוצה מהמקום השני, על חיזוק מעמדות לקראת הפלייאוף.

מ.כ. הבקעה, מוליכת הטבלה, שהבטיחה כבר את המקום הראשון לקראת משחקי הפלייאוף, תארח הירב את סגניתה מכבי אשדוד למשחק העונה בליגה הלאומית.

המארחת מגיעה למשחק אחרי הפסד במחזור הקודם להפועל חיפה ותנסה להתאושש על חשבון היריבה הדרומית שמגיעה למשחק אחרי שלושה נצחונות רצופים.

מאמן הבקעה, דרור כהן, אמר ל-ONE לקראת המשחק: ”מצפה לנו משחק יוקרתי מאוד, למרות שאת המקום הראשון כבר הבטחנו. בכל מקרה, אנחנו נפגוש שוב את אשדוד, בפלייאוף. המשחק הוא הצהרת כוונות להמשך הדרך, אם אנחנו רוצים להראות שאנחנו שווים עלייה לליגת העל, אנחנו חייבים להוכיח זאת בניצחון על אשדוד וגם ניצחון יעזור לנו להגיע למשחקי העלייה במומנטום חיובי".

מנגד, מאמן היריבה רוני צוקרמן נשמע אופטימי לקראת המפגש :”הקבוצה נמצאת במומנטום חיובי בתקופה האחרונה, וגם נראה ששחקני מפתח שנפצעו בחודשים האחרונים מתחילים להתאושש. המשחק הוא מאוד חשוב וברור לנו שניצחון בו מקנה לנו את המקום השני".

שחקני מכבי אשדוד (צחי לייבוביץ´) (ONE)
שחקני מכבי אשדוד. (צחי לייבוביץ´) | צילום: מערכת ONE

אין ספק שהבקעה שנמצאת במקום הראשון ראויה לכך בלי כל ספק אבל גם אנחנו עבדנו קשה כל העונה, והמטרה שלנו היא לסיים את הליגה במקום הכי גבוה שאפשר מבחינתנו, שזה כמובן המקום השני, וניצחון על הבקעה".

לטובת אלו שקצת מתבלבלים, נעשה סדר. אם אשדוד תנצח במשחק היא תיקח את המקום השני בליגה באופן סופי ותוכל ליהנות מיתרון הביתיות גם ברבע הגמר וגם בחצי הגמר. אם תפסיד, אשדוד תהיה תלויה לצערה בתוצאות של קבוצות אחרות וקיימת אפשרות שהיא תידרדר למקומות 4-5 ולא תהנה כלל מיתרון הביתיות.

אוהדי מכבי אשדוד. מוכנים לקראת הקרב עם הבקעה (צחי לייבוביץ´)
אוהדי מכבי אשדוד. מוכנים לקראת הקרב עם הבקעה (צחי לייבוביץ´) | צילום: מערכת ONE

מבחינת הקהל האשדודי, מתוכננת חגיגה גדולה בניסיון ליצור אווירה ביתית, דווקא באולם של הבקעה בגני תקווה. ארגון האוהדים "הדולפינים" מתכנן תפאורה מרשימה עם כלי עידוד וקישוט והודיע כי יעמיד אוטובוס אחד שייצא מאולם הכדורסל של "מקיף ח'" בשעה 17:30.

בהנהלת אשדוד הבהירו כי אם תהיה היענות רבה יותר של קהל שירצה להגיע למשחק העונה, היא תפעל לספק אוטובוס נוסף. 

שאר משחקי המחזור בליגה הלאומית: עירוני ק.אתא – הפועל חיפה, מכבי הוד השרון – אליצור רמלה, הפועל נצרת עילית – הפועל לב השרון, הפועל יקנעם/מגידו – הפועל בארי, הפועל קרית טבעון – אליצור כ.יאיר/כ"ס, מכבי באר יעקב – אליצור יבנה .