גומא אגייאר. יש אפוטרופוס לנכסיו
גומא אגייאר. יש אפוטרופוס לנכסיו | צילום: ספורט 5

בית המשפט המחוזי בירושלים מינה היום את פרופסור דוד האן כאפוטרופוס הכללי על נכסיו של גומא אגייאר בישראל. כזכור, עורך הדין האמריקאי טום פנזה ויו"ר דירקטוריון הפועל ירושלים יעקב לירז פנו לבית המשפט בישראל כדי לבקש שלירז ימונה לאפוטרופוס על נכסיו של אגייאר בארץ. בית המשפט היום בלם בעצם את הבקשה וכאמור החליט למנות את דוד האן, שמשמש ככונס הנכסים במשרד המשפטים, לאפוטרופוס הכללי כאשר לצידו מונו 2 עורכי דין על מנת לשמור על האינטרסים של משפחת אגייאר.

הראשון, הוא עורך הדין אפי אברהמזון שמונה כדי לשמור על האינטרסים של אישתו של גומא, ג'יימי, והשני הוא עורך הדין מאיר הלר שמונה כדי לשמור על האינטרסים של אימו של גומא, הלן. בסביבתה של הלן נשמו היום לרווחה שכן החשש היה שפנזה באמצעות יעקב לירז ימכרו את כל נכסיו של אגייאר בישראל ויקחו את הכסף בחזרה לארה"ב.

נשאלת השאלה כיצד קביעת ביהמ"ש תשפיע על הפועל ירושלים שהיא כאמור אחד מנכסיו של גומא. ללא ספק יו"ר דירקטוריון ירושלים לירז ספג היום מכה לאחר שבקשתו נבלמה אבל כנראה תפקודו של המועדון לא יפגע. השלושה, האן, הלר ואברהמזון ימשיכו לאפשר, נכון לעכשיו, לדירקטוריון לתפעל באופן שוטף את הקבוצה. המשכורות במועדון יוצאות ב-16 לחודש, ולמרות החשש של גורמים בקבוצה כי החשבונות יוקפאו, נראה שהפעילות הכלכלית השוטפת תמשיך ללא שינוי.

יעקב לירז אמר בתגובה לאתר ערוץ הספורט: "להחלטת ביהמ"ש היום אין השפעה ולא תהיה לה השפעה על הפועל ירושלים". על הפיחות במעמדו מאחר ובקשתו נדחתה ע"י ביהמ"ש אמר: "מעמדי בשלב זה, נשאר זהה. אני בעל מניות בנאמנות עבור גומא אגייאר וככזה, אני משמש כיו"ר הדירקטוריון של הפועל ירושלים".