(עודד קרני) (צילום: ספורט 5)
(עודד קרני) | צילום: ספורט 5

אחרי שבסוף השבוע האחרון הודיעו 12 קבוצות ליגת העל בכדורסל, שהן נרשמו לליגה הבלקנית, זאת בעיקר על מנת שיוכלו להתאמן בארץ. הגרלת הליגה תתקיים מחר (שני) בשעה 14:00.

שש קבוצות יוגרלו לשני בתים צפוניים: מכבי חיפה, הפועל חיפה, הפועל גלבוע/גליל, עירוני נהריה, בני הרצליה והפועל תל אביב. שש קבוצות נוספות יוגרלו לשני בתים דרומיים: הפועל ירושלים, הפועל חולון, מכבי ראשון לציון, עירוני נס ציונה, הפועל באר שבע והפועל אילת. הפועל ירושלים והפועל חולון לא יכולות להיות באותו בית, מכיוון ששתיהן משחקות לסירוגין בליגת האלופות של פיב"א ולא יוכלו להיפגש בהמשך העונה באמצע השבוע.

חלק מהקבוצות הציעו להחיל שיטה של ראשי בתים שייקבעו על פי מיקומי הליגה בעונה שעברה, כדי שלא תיווצר סיטואציה של "בתי מוות". במקביל לבתים בישראל, יהיו עוד שני בתים של מדינות מהבלקן ובהמשך הדרך הקבוצות יפגשו אחד את השני.

בינתיים, התגובות על הצטרפות הקבוצות הישראליות לליגה ממשיכות לזרום. יו"ר הפועל תל אביב, רמי כהן, אמר: "אין כאן שום דבר ציני אלא משהו קיומי. אני לא רואה סיבה שמישהו יעצור אותנו כי עצירה של זה היא מכת מוות לכדורסל, שהוא ענף שמתנהג למופת כל החודשים האלה".

יו"ר הפועל חולון, איתן לנציאנו, הוסיף: "גם משרד הבריאות, הממשלה, פוליטיקאים וגם כל גוף במדינה הזאת, כשיש מולו תקנות - מנסה לראות איך הוא יכול לעשות את מה שהוא רוצה בלי לעבור על התקנות, כולל שר הבריאות בכמה מקרים בעבר. זה לא לעבור באדום, זה כאילו אומרים לך הרמזור מהבהב - אז תיסע".