(דני מרון) (צילום: ספורט 5)
(דני מרון) | צילום: ספורט 5
האריס יעזוב לצרפת? (FIBA) (צילום: ספורט 5)
האריס יעזוב לצרפת? (FIBA) | צילום: ספורט 5

הפועל חולון החתימה את סי.ג'יי האריס בשלב מוקדם עוד בעונה שעברה, בידיעה שלמרות זאת - הוא לאו דווקא ימשיך במדיה בעונה הזו לאור יכולתו המצוינת ב-2020/21. בימים האחרונים, הולכות וגוברות ההערכות שהגארד המצוין ינצל את סעיף היציאה בחוזהו ויעבור לקבוצה באירופה.

האריס חתם בקבוצה בעונה שעברה על חוזה משודרג, כדי להבטיח לעצמו שלכל הפחות - יישאר במקום שבו היה לו טוב בעונה החולפת. הוא הודיע להנהלת חולון כי אם יעזוב, זה יהיה רק לקבוצה שמשחק בליגה טובה, במפעל אירופה בכיר ועם שיפור משמעותי בשכר. הביקוש לגארד, שנבחר לחמישיית העונה בליגת האלופות אתשקד, לא הפתיע את אנשי חולון, שכבר נערכו מראש לאפשרות כי יצטרכו למצוא לו תחליפים ראויים.

במהלך הקיץ האריס קיבל הצעות מקבוצות ברוסיה ובליגות פחות אטרקטיביות, ולכן דחה את כולן. בימים האחרונים מספר קבוצות העלו הילוך במגעים מולו, ואנשיו של האריס מסרו לחולון כי ייתכן שבימים הקרובים תהיה התפתחות והאריס יבקש לעזוב. אחת המתעניינות הרציניות היא בורג הצרפתית, שמשחקת ביורוקאפ.

יש לציין כי האריס יכול לממש את סעיף היציאה עד ה-15 ביולי, ועד כה טרם פנה באופן רשמי להנהלת חולון כדי להשתחרר. אם אכן יעזוב, האריס (או הקבוצה שתקלוט אותו) יצטרכו לפצות את חולון בסכום של עשרות אלפי דולרים.

בכך, אגב, חולוניה תמשיך הקיץ הרווחי שלה בכל הנוגע לתשלום על סעיפי יציאה. אא"ק שילמה ביי אאוט עבור סטפאנוס דדאס, הפועל ירושלים עבור ווילי וורקמן, וגם אייזאה מיילס - שייצא בקרוב מהאופציה בחוזהו לעונה הבאה - ישלם פיצוי על התרת החוזה. יחד עם האריס, אם וכאשר, הפועל חולון תקבל כ-80 אלף דולר בקיץ אחד.

אם האריס אכן יעזוב, המאמן החדש מאוריציו בוסקאליה יצטרך להחתים שני גארדים זרים, כשהקבוצה עצמה שוקלת גם העונה ללכת על חמישה זרים, פורמט אליו עברה במהלך העונה שעברה. בשל ההשתתפות באירופה, ייתכן שיגיע גם זר שישי בעלות נמוכה יחסית כדי להוות גיבוי.

בגזרת הישראלים, שלושה חתומים לעונה הבאה: הקפטן גיא פניני, פרד בורדיון וניב משגב. העזיבה של וורקמן החזירה את חולוניה לשוק הישראלי והמטרה היא לצרף הוא עוד שחקן מקומי בכיר. לשם כך, בחולון ערכו בדיקות ראשוניות מול כל שחקן שיכול לבוא בחשבון מבחינתם - נמרוד לוי, רומן סורקין, רפי מנקו, שון דוסון ועוד - כדי לבחון את דרישותיהם הכספיות. נכון לעכשיו, עוד לא הוגשו הצעות לאף אחד מהם.