הגארד לוהט כשהוא רואה אדום. ווילבקין אמש (צילום: אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
הגארד לוהט כשהוא רואה אדום. ווילבקין אמש (צילום: אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
"יכולים לשחק כך בכל ערב". זוסמן (צילום: אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

לא עוצר באדום. במשחקי ליגה ״רגילים״, כאלה שלא כוללים את הפועל ירושלים, אין דברים יותר מדי מרגשים בטור הסטטיסטי של סקוטי ווילבקין. 12 נק׳, כמעט 5 אסיסטים, ויד יציבה של 42% ל-3. ואז מגיעים האדומים מירושלים, וסקוטי נכנס לטראנס: 22.4 נק׳, 6 אסיסטים וכמעט 60% (!) לשלוש. אתמול זה לא היה שונה, ו-ווילבקין שוב השאיר אמש (חמישי) את החבורה של עודד קטש ללא מענה, ועם הפסד צורב ביד, 93:82 במגרש הביתי.

״סקוטי הוא אחד השחקנים הכי טובים באירופה והוא מוכיח את זה כל פעם מחדש״, אמר יובל זוסמן על חברו לקבוצה, ״כשהוא רוצה, אין אף אחד באירופה שיכול לעצור אותו. אני בדרך כלל לא שומר עליו באימונים אבל כשאני כן אני מאוד נהנה כי קשה מאוד לשחקנים לשמור עליו, הוא יכול לקלוע מכל מצב מכל מרווח קטן שנותנים לו ובגלל זה הוא כל כך טוב״.

על המשחק עצמו אמר זוסמן: "אנחנו צריכים להאמין שאנחנו יכולים לשחק ככה בכל משחק. הובלנו 37 דקות מתוך 40, זה מראה על השליטה שלנו, באנו אגרסיביים ועם אנרגיות וראיתם את זה מהרגע הראשון. יש לספורטאי אגו שרוצה לקחת את ההזדמנות בשתי ידיים ולהתעלות כי היו חסרים לנו הרבה מאוד שחקנים. הפעם הצטרכו אותי בעמדת הרכז אז ניסיתי לתת כמה שיותר כדי לתת מנוחה לאחרים. שיחקנו ביחד, בלי קשר לחיסורים. מסרנו 24 אסיסטים, בהגנה ספגנו רק 37 נקודות בחצי הראשון, הנענו את הכדור״.

"נחתים מעט שחקנים". ספרופולוס (צילום: אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

באשר למשחק כולו, המאמן יאניס ספרופולוס הוסיף: ״רצינו את המשחק יותר מירושלים, ספגנו מעט מאוד נקודות במחצית נגד קבוצה התקפית מצוינת. קראנו היטב את ההגנות שלהם ותקפנו את נקודות החולשה ולמרות שהם ניסו לחזור הצלחנו לשמור על מרחק. הניצחון הזה הגיע לנו ב-100%, השחקנים הראו אופי והוכיחו כמה טובים הם יכולים להיות כשהם רוצים, ובלי קשר לחסרונות הרבים שיש לנו״.

זוסמן סיכם: ״במחצית גם אמארה וגם ג׳ייק אמרו לנו שהמשחק מתחיל שוב מאפס-אפס, ושזה הזמן להוכיח מחדש. ההפרש במחצית מאוד עזר לנו ואם נשחק כל משחק כמו במחצית הראשונה אנחנו נהיה בלתי עצירים״.

עם המבט לעתיד. ספרופולוס נדרש להתייחס למצבה של מכבי בשוק השחקנים, לנוכח העובדה שהיא אחת הקבוצות הבודדות שעדיין לא ביצעו שום מהלך לקראת העונה הבאה, וניסה להרגיע את הביקורת שמסביב: ״אנחנו עדיין משחקים והריכוז שלנו מופנה לכאן. אם נתחיל לנהל מו״מ עם שחקנים קיימים שעדיין משחקים, או עם שחקנים מקבוצות אחרות, זה עלול לפגוע בצד המנטלי של הקבוצה ובכימיה. המטרה שלנו כרגע היא לזכות באליפות״.

על התחרות מול הקבוצות האחרות ביורוליג אמר: ״זה נכון שהרבה קבוצות יורוליג עושות מהלכים, אבל אנחנו קבוצת היורוליג היחידה שעדיין משחקת. כשנסיים את העונה נדבר קודם עם השחקנים שאנחנו רוצים להאריך להם חוזים, ואז נראה איפה אנחנו צריכים שחקנים חדשים ונפעל גם שם. לכן התהליך ייקח יותר זמן, אבל כבר יש לנו 8 שחקנים חתומים, היתה לנו עונת יורוליג טובה ואני מקווה שלא נצטרך יותר מדי תוספות. אם נשמור על כל השחקנים שאנחנו רוצים שימשיכו, אנחנו נחתים אולי רק עוד שחקן או שניים, מקסימום שלושה שחקנים. לכן אני אומר לאוהדים שהם לא צריכים לדאוג, כל הצוות עובד גם על העונה הבאה״.