האדומים מניפים את גביע ווינר (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
האדומים מניפים את גביע ווינר (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

התואר הראשון של העונה אדום: הפועל ירושלים גברה הערב (שבת) 83:84 על מכבי תל אביב ב'קלאסיקו' של הכדורסל הישראלי, וזכתה בגביע ווינר אל מול אולם מלא בהיכל טוטו שבחולון. זוהי זכייה חמישית של האדומים בתואר, וראשונה מאז עונת 2016/17 (גם אז הם גברו על מכבי תל אביב).

השחקנים של עודד קטש נאלצו להזיע: זה היה משחק צמוד ומותח כמעט לכל אורכו, ובמיוחד בדקות הסיום. ג'יימס פלדין הוביל את ירושלים עם 21 נקודות. גם תמיר בלאט (7 נקודות, 8 אסיסטים), סולימאן בריימו (14 נקודות) וג'ייקובן בראון (12 נקודות) הצטיינו. מנגד, בצד הצהוב היו אלה אלייז'ה בראיינט (18 נקודות, 7 ריבאונדים), עומרי כספי (14 נקודות) וסקוטי ווילבקין (11 נקודות, 7 אסיסטים) שדאגו לשמור על מכבי במשחק.

אם נשפוט על פי המשחק הזה, אז צפויים לנו משחקים מרגשים ביותר במפגשים בין הקבוצות הללו העונה. ניכר היה שהפערים בין הצדדים לא יהיו גדולים העונה, וזה עשוי להוביל לעונה מרגשת עבור כל מי שאוהב את המפגשים הגדולים של הכדורסל הישראלי.

ההתמודדות הייתה צמודה כמעט לכל אורכה ולבטח מהנה עבור הצופה הנייטרלי. הוא התחיל עם יכולת נהדרת של תמיר בלאט וג'יימס פלדין, שהוביל את האדומים פתיחה סוערת. מכבי התקשתה במשחק הריצה שלה, ורק לקראת ההפסקה נכנסה לקצב הודות לסקוטי ווילבקין ולעומר כספי, והתחילה לנגוס בהפרש עד שאיזנה.

ברבע השלישי העסק המשיך להיות צמוד, ומי שהתחילו לבלוט היו אלייז'ה בראיינט בצד הצהוב וסולימאן בריימו באדום. ברבע המכריע הלחץ התחיל לדבר, אבל הצהובים הצליחו להיות יותר מרוכזים ולעלות ליתרון די משמעותי. האדומים נגסו בו, וקצת יותר משתי דקות לסיום היתרון עבר לצד שלהם. הם הצליחו לשמור עליו, ולהניף את גביע ווינר בפעם החמישית.