(אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
שני משחקים קריטים הערב לתחתית ולפלייאוף הליגה/ בהיכל הקונרכיה הפועל ב"ש שנאבקת על חייה בליגה תארח את הפועל עפולה, ואילו הפועל חיפה רוצה להבטיח את המקום השביעי כשתארח ברוממה את הפועל אילת, שמעוניינת להשאר.

הפועל באר שבע דימונה- הפועל עפולה
הפועל באר שבע/דימונה כבר לא תלויה בעצמה במאבקי ההישארות, ותצטרך לפחות מעידה אחת של הפועל אילת כדי לעבור אותה בחזרה בטבלה. גורלה של הפועל עפולה במירוץ הכניסה לפלייאוף בידיה, אך היא תוכל להעפיל לגמר רק אם תנצח בשני משחקיה הנותרים בקונכיה ובבגין. העולה החדשה ניצחה רק שני משחקי חוץ העונה, ואחד מהם היה בביקורה הקודם בבאר שבע: 81:90 בסוף נובמבר בהובלת נועם אביבי, שרשם שיאי קריירה של 29 נקודות באחוזים נהדרים ומדד 32. בשני המפגשים בין הקבוצות העונה ניצחה עפולה, בזכות רבע שלישי חד-צדדי לזכותה: 15:30 בחוץ ו-9:24 בבית.


הפועל חיפה- הפועל אילת
האולם ברוממה יארח משחק שעשוי להכריע רבות – הן במאבקי ההישארות והן במירוץ הכניסה לפלייאוף – כאשר הפועל חיפה השביעית תארח את הפועל אילת  הפועל חיפה תלויה רק בעצמה בשני המחזורים האחרונים, וניצחון אחד יספיק לה כדי להבטיח את המקום השביעי בטבלה. רק תרחיש אחד יגרום לה להיעדר מהפלייאוף: אם היא תפסיד פעמיים, ובמקביל הפועל עפולה תנצח פעמיים. גם אילת החזירה את גורלה לידיה במחזור שעבר: אם תנצח לפחות את אותה כמות משחקים כמו הפועל באר שבע/דימונה, היא תישאר מעל הקו האדום בסיום העונה. מאזן כל הזמנים בין הקבוצות בליגה הבכירה עומד על שוויון 6:6, אחרי שחיפה ניצחה בכל שלושת המפגשים האחרונים – כולל 76:78 דרמטי בחוץ העונה מסל ניצחון של ג`ון דייויס, ו-71:81 בבית בעזרת רבע אחרון מדהים של 9:27.