(אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

הפועל גלבוע/גליל ככל הנראה עלתה הערב (רביעי) לגמר הפלייאוף, אבל היא הייתה מעדיפה לעשות זאת באופן אחר לגמרי. 6:58 לסיום ההתמודדות חווינו פארסה יוצאת דופן, ובזמן שהצפוניים הוליכו 0:1 בסדרה ו-55:60 במשחק השני, נפל החשמל בגלל בעיה אזורית. כתוצאה מכך, במשך קרוב לשעה הקבוצות, השחקנים, האוהדים, השופטים וגם הצופים המתינו חסרי אונים.

לרגע, היה כבר נדמה שהקבוצות יפגשו למשחק חדש ביום שישי, כאשר המנהלת הציבה דדליין - חידוש עד השעה 23:50, אך שתי דקות לסיום הזמן הגיע הנס - האור חזר לגן נר. בינתיים, גלבוע/גליל החלה להתחמם, אבל יריבתה המשיכה לסרב בתוקף לשוב לפרקט. הדרמה הייתה רחוקה מסיום כשמנכ"ל המנהלת, שלומי פרי הבהיר כי המשמעות של הסירוב - הסגולים יספגו הפסד טכני.

לאחר דיונים ממושכים וסוערים אנשי חולון העניקו את אפשרות הבחירה בידי שחקנים, ששמרו על עמדתם והמשחק הסתיים, ככל הנראה יש לציין, עם העלייה של גלבוע/גליל לגמר אחרי המתנה ארוכה של עשר שנים.

כעת, הצפוניים ינסו להשאיר את האירוע המשונה מאחור, כאשר צלחת האליפות ניצבת לנגד עיניהם - המשחק הראשון בסדרה מול מכבי תל אביב יתקיים ביום ראשון, לאחר מכן הקבוצות יפגשו בצפון ביום שלישי. המשחק השלישי והמכריע, אם וכאשר, יתקיים ביום חמישי בתל אביב.

בדומה למפגש בחולון לפני יומיים שתי הקבוצות סיפקו לנו קרב מותח ומלא יצרים שהוכרע בדרמה אדירה. לאחר שיפתח זיו סידר סל ניצחון בשניות הסיום בקרב הקודם, הפעם חברת החשמל עשתה את ההבדל בדקות ההכרעה. במפגש עצמו הצפוניים שלטו מהרגע הראשון וכבר ברגע השני ברחו ליתרון של 15 נקודות. אולם, החבורה של סטפנוס דדאס לא אמרה את המילה האחרונה וחזרה לעניינים בעזרת ריצה מופלאה של 0:11. אך אז איש המשחק, קרי בלקשיר שוב לקח אחריות ולמעשה היה האחראי המרכזי של הניצחון עם 22 נקודות (13/14 מהשדה), 7 ריב' ומדד 29.

החבורה של דדאס מנגד, תיאלץ להסתפק במחמאות לאחר עונה מרשימה על כל הדעות. אחרי שהסגולים זכו בליגה הבלקנית ואף הגיעו עד לטופ 8 בליגת האלופות, הם ינסו להמשיך במגמת ההתקדמות גם בעונה הבאה.