(צילום: עודד קרני) (צילום: ספורט 5)
(צילום: עודד קרני) | צילום: ספורט 5
בריימו. שוב הצטיין (עודד קרני) (צילום: ספורט 5)
בריימו. שוב הצטיין (עודד קרני) | צילום: ספורט 5

זה לא היה קל, וגם לא משכנע, אבל במצבה הפועל ירושלים תיקח כל ניצחון, גם אם הוא (שוב) הושג אחרי השמטת יתרון של 18 נקודות ב-5 דקות בלבד, והאדומים יצאו ממלב המושבה עם 78:84 שהבטיח להם את המקום בבית העליון.

מי שהחזיק את ירושלים בחיים היה מי אם לא סולימאן בריימו, בעוד משחק שיא של 25 נקודות ותמיר בלאט, עם 13 נקודות, 6 ריבאונדים ו-8 אסיסטים. סטנטון קיד וריי מקאלום הוסיפו 15 ו-10 בהתאמה, כולל סלים חשובים ברבע הרביעי. הניצחון הזה הוא בין היתר תוצאה של סבב שיחות אישיות וקבוצתיות שבירושלים ערכו עם השחקנים, בתקווה לצאת לדרך חדשה.

"השחקנים ואני תמיד שידרנו על אותו גל", אמר המאמן דאיניוס אדומייטיס, "הקושי העיקרי שלנו היה מנטלי, לצד כמה דברים קטנים ברמה המקצועית. היו לנו שיחות רבות, כל אחד נתן את הרעיונות שלו ואת הזווית שלו והניצחון הזה הוא במידה רבה התוצאה, כי השחקנים שלנו הם אנשים מדהימים, רק עדיין לא הצלחנו למצוא את הכימיה, את הדרך שלנו ביחד, ואני מקווה שהמשחק הזה שינה את זה".

הליטאי המשיך: "השחקנים היו צריכים להוציא את הרגשות שלהם החוצה ואיפשרנו להם לעשות את זה. דיברנו על כך שאנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו להפסיד כל כך הרבה, ועל החשיבות לשחק כמה שיותר דקות של כדורסל טוב. כולם העלו אל השולחן את הדברים שחשובים להם. המזל שלנו הוא שהם מאוחדים ואין בעיות של אופי או בעיות מחוץ למגרש".

גם סטנטון קיד דיבר על העבודה שנעשתה השבוע: "הכל נבנה סביב אמון ותקשורת. פיתחנו דיאלוג עם המאמן, כל אחד אמר את דעתו ונתן את האינפוט שלו, והמאמן יחליט מה הוא לוקח. המטרה היא לבנות כאן אחווה על המגרש, כי מחוץ למגרש אין אף בעיה, אנחנו אוהבים אחד את השני, מבלים המון ביחד, עושים הכל ביחד, ורק נשאר להביא את זה לידי ביטוי כך המגרש והצלחנו לעשות את זה נגד נס ציונה. עם הזמן אנחנו גם נבנה יכולת הרתעה, והמשחקים שנשארו בסיבוב השני טבעית העליון יכתיבו את הטון שיהיה בפלייאוף ולכן כל המשחקים האלה מאוד חשובים לנו".