(מאור אלקסלסי, מנהלת הליגה) (צילום: ספורט 5)
(מאור אלקסלסי, מנהלת הליגה) | צילום: ספורט 5
בן דוד ופרנקו. רק אחד חייך בסוף  (צילום: ספורט 5)
בן דוד ופרנקו. רק אחד חייך בסוף | צילום: ספורט 5

הפועל תל אביב השיכה הערב (שני) את אחד הניצחונות החשובים ביותר שלה, לאחר שגברה 88:92 על מכבי חיפה והבטיחה כמעט סופית את ההישארות שלה בליגת העל. ים מדר, שרשם שיא עונתי של 27 נקודות, התייחס לחשיבות הניצחון: "אני חושב שעשינו פה צעד גדול. עדיין לא הבטחנו הישארות, אבל היה חשוב לתת אוויר לעצמנו. לא הגענו העונה למה שרצינו וציפינו, אבל רצינו להישאר בשלב מוקדם וזה מה שעשינו. זה היה חשוב מאוד".

מדר החמיא לפול סטול וג'יי פי טוקוטו: "כשיש לידך שחקנים טובים, בטח שזה עושה עבורך את המשחק ליותר קל ואת העבודה ליותר קלה. אתה מקבל זריקות פנויות יותר, כי לא מתרכזים רק בך וזה חשוב. אני חושב שהיו לנו בתחילת העונה גם שחקנים טובים וזה לא נכון להגיד שלא היו, אבל עכשיו יותר קל ונוח, הדברים ברורים וקלים לי ואני שמח שעשינו את זה".

דני פרנקו היה מרוצה מכך שקבוצתו רשמה שלושה ניצחונות רצופים: "חבל שהעונה נגמרת לא? אני מאוד מאוד שמח ומאוד מאוד גאה בחבר'ה, זה לא פשוט. נאלצנו שבוע אחר שבוע להגיע בהרכב שחקנים אחר, לנייד שחקנים בין עמדות ועדיין לבוא ולעלות למלחמה. אני אימנתי פה ואני יודע מה זה לנצח פה, זה אף פעם לא קל לנסוע לכאן ואני מוריד את הכובע בפניי כולם. יש הרבה נפילות אחרי ניצחונות וצריך לדעת לשמור על עקביות ולנצח בליגה, משחק אחרי משחק, זה נהיה משימה בליגה שלנו, בטח עם המגבלות והלחץ שיש לנו. הרצון להשאיר את המועדון הזה ליגה זה הופך את זה ליותר קשה לשחקנים".

המאמן המשיך: "אם ניצחנו 7 מ-10 או משהו בסגנון זה עבודה טובה מאוד לכל הצוות שלי השחקנים וגם למערכת, הייתי בהפועל תל אביב לפני זה המערכת השנה פה יודעת לתת לשחקניפ טיפה יותר ספייס, להקרין שיש דחיפות לנצח אבל לא יותר מדי, זה מחלחל לשחקנים ועוזר להם להיות טובים יותר על המגרש. אנחנו נעשה עוד ניצחון ואז נירגע, יש לנו שחקנים בקבוצה שרוצים לנצח במשחקים ואנחנו נרצה לנצח בכל משחק מעכשיו עד סוף העונה בלי קשר לאם הקבוצה תרד או לא, זה תמיד יותר כיף לנצח".

בצד השני, מכבי חיפה התקרבה לירידה, והמאמן המאוכזב עמית בן דוד אמר בסיום: "אני חושב שהאנרגיה הייתה שם, אבל לא הצלחנו לבצע את הדברים שרצינו בשביל להישאר, לספוג 92 נקודות במשחק כזה של הישרדות זה יותר מדי, וגם יותר מדי איבודי כדור שלנו ודברים שרצינו להימנע מהם כדי להישאר במשחק מול הפועל ת"א, לא הצלחנו לעמוד בזה. בהתקפה זה קודם כל חוסר ריכוז, הצד השני הוא שלפעמים רוצים קצת יותר מדי. לפעמים זה קצת אינסטינקטים, אני חושב שזה בא באמת מרצון טוב בעיקר, מדברים על זה עובדים על זה מנסים להימנע מזה, לצערי זה לא מצליח מספיק".

במשחקים הקודמים נגד ראשון ידענו לקום מהקרשים, לבוא לשחק טוב ולנצח", סיכם המאמן. "ניסינו היום לנקז את כל האנרגיות למשחק וגם השחקנים נחו יחסית במשחק הקודם מול ראשון, דיברנו על זה ולצערי זה לא בא לידי ביטוי. במשחקים שנשארו אנחנו עדיין תלויים בעצמנו, וכמובן שכל עוד יש סיכוי אנחנו לא מרימים ידיים. אולי כדאי שנעשה את זה יותר בהגנה, אנחנו באים פה להילחם עד השנייה האחרונה. מי שלא מבין, אנחנו טורחים להגיד לו את זה פעם אחר פעם, ולהראות ולדבר ואת הסיטואציה של הקבוצות האחרות, בסוף כמו שאמרת אנחנו תלויים בעצמנו ובקבוצות האחרות".