(צילום: גלעד תדהר, הפועל ״בנק יהב״ ירושלים) (צילום: ספורט 5)
(צילום: גלעד תדהר, הפועל ״בנק יהב״ ירושלים) | צילום: ספורט 5
מנבאים לסירווידיס עתיד ורוד ב- GETTY) .NBA) (צילום: ספורט 5)
מנבאים לסירווידיס עתיד ורוד ב- GETTY) .NBA) | צילום: ספורט 5

(קרדיט לתמונה: גלעד תדהר, הפועל ״בנק יהב״ ירושלים)

דייווידאס סירווידיס אמנם הגיע להפועל ירושלים כפרוספקט לטווח הארוך, או אולי אפילו כעסקה כלכלית יותר מאשר מקצועית, אך העובדה שהוא יירשם לליגה כבר העונה, לצד הופעת הבכורה המסקרנת במשחק ההכנה נגד הפועל גלבוע/ גליל, גרמה תקשורת הליטאית להתמקד בכישרון הצעיר, ובכתבת עומק באתר 15min הוא אמר: ״ההתרגשות חזרה אלי אחרי הרבה זמן״.

הכתב דונטאס אורבונאס מתאר את הקליטה המהירה של סירווידיס בירושלים: ״על פי התוכנית המקורית, חידוש העונה היה אמור להיות רק תקופת התאקלמות עבור סירווידיס, אבל התקופה הזאת עברה הרבה יותר מהר מהבידוק בשדה התעופה למשל, של הוא עוכב למשך 6 שעות בהמתנה למטען ולמסמכים הרלוונטיים שהיו צריכים להתקבל בביקורת הגבולות״. על הבכורה בהכנה סיפר סירווידיס: ״לא ידעתי שאני הולך לשחק. זה הרגיש טוב מאוד לחזור לסביבה תחרותית״.

על ההתאקלמות סיפר: ״הרגיש טוב לדעת שכל מקבלי ההחלטות בקבוצה רצו אותי, וכבר בשבועות הראשונים שלי כאן אני מרגיש שהשתפרתי באספקטים מסוימים. אני מקבל הרבה חופש באימונים, מוסר העבודה של השחקנים כאן גבוה מאוד, זה כיף להיות מסוגל לזרוק את השלשות שלך בלי שיש יותר מדי לחץ, כי כולם סומכים על כולם. הדבר הכי בטוח אצל קלע הוא הביטחון, וכאן בירושלים הביטחון חזר לי ובגדול״.

על הסיבות לעזיבת ריטאס וילנה סיפר: ״היו כמה גורמים. סיימתי עונה לא טובה ולא קיבלתי את העזרה והתמיכה שהמועדון הבטיח לי וזה היה מאכזב. עבדתי הרבה שעות באימונים אישיים והרגשתי שאני לא מצליח לפרוץ ושפרק חדש בקריירה זה מתבקש. אחרי משחקים לא הצלחתי לישון בלילה וניסיתי להבין איפה אני טועה. אבל בסוף הדברים האלה חישלו אותי והכינו אותי לדברים קשים יותר יבואו בהמשך הדרך״.

לפני שהגיע לירושלים התחיל סירווידיס לעבוד עם מאמן כושר אישי, והוסיף 4 ק״ג של מסת שריר - אחד הדברים שהוא יודע שהוא חייב לחזק אם הוא רוצה ללכוד מחדש את תשומת הלב של אנשי דטרויט פיסטונס, שבחרו בו בסיבוב השני של דראפט 2018. מייד עם נחיתתו בישראל הוא נפגש עם תזונאי מטעם ירושלים והמטרה שלו כרגע היא לעלות עוד קילוגרם אחד של מסת שריר מדי שבוע בחודש וחצי הקרובים. על פי הכתבה, תוכנית האימונים האישית של סירווידיס בירושלים מתואמת מול אנשי הפיסטונס. ״אני מאוד מתרשם מרמת המקצועיות כאן, מהצוות הרפואי, והכל כאן מרגיש כמו משפחה״.

על עודד קטש סיפר: ״הוא סלבריטאי כאן בישראל. גילינו שהוא שיחק בעבר נגד אבא שלי, והוא בעצמו היה קלע ענק וכבר נתן לי מה טיפים ועצות לשיפור הקליעה שלי. הופתעתי מאיך שאני יכול לדבר איתו בחופשיות, אני יכול לשאול כל דבר ואני מקשיב לכל דבר שהוא רוצה להגיד לי״.