(אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
דורסי, עוד שנתיים בצהוב (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
דורסי, עוד שנתיים בצהוב (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

מנסה לשמור על יציבות בסגל? מכבי תל אביב איבדה שחקן מפתח אתמול (שבת) עם ההודעה על שחרורו של טאריק בלאק, זאת בשל סיבות אישיות מצד הסנטר וכן הפציעה שהשביתה אותו זמן ממושך. אולם, ראשי הקבוצה יכולים להתנחם ששחקנים בולטים אחרים יישארו במועדון גם בעונה הבאה ואולי אף לאחר מכן, כך לפחות נטען בדיווחים באירופה.

מדובר בטיילר דורסי וקווינסי אייסי. על פי הדיווח, הגארד סיכם עם הצהובים על הארכת חוזהו עד 2022, זאת בזמן ששהה בהסגר בארצות הברית. במו"מ נכלל גם סעיף יציאה ל-NBA. הפורוורד, לעומת זאת, חתם על עונה אחת בינתיים, והוא יעמוד לרשותו של יאניס ספרופולוס בעונת 2020/21.

למרות הדיווחים האלה, במכבי תל אביב טוענים כי הדברים אינם נכונים וכי אין חוזים חדשים כרגע לאף שחקן. המועדון מחזיק באופציה על דורסי לעונה הבאה, והוא יכול לממש אותה עד סוף חודש יולי, ולכן ראשי הצהובים לא רואים שום סיבה מעכשיו להאריך לו חוזה בשנתיים שכן דברים יכולים עוד לקרות (פציעות וכו'). הם יכולים לממש את האופציה לעונה הבאה, אבל לטענתם הוא לא חתם עדיין.

לגבי אייסי, השחקן לא מחזיק בחוזה לעונה הבאה, אבל במכבי אמרו שעד שהעונה מסתיימת ואין וודאות כלכלית גדולה יותר, בקבוצה לא מתכוונים להציע חוזים חדשים וזה כולל את הפורוורד. אולם, כשיגיע הזמן שיהיה צורך להציע חוזים חדשים, זה באמת יהיה למי שנמצא בסגל הקיים ולא לשחקנים חדשים מבחוץ. כמו כן, לאייסי נולדה לאחרונה תינוקת ובמועדון נתנו לו עוד קצת יותר זמן להישאר בארה"ב, והוא צפוי להגיע לארץ בשבוע הבא.

אייסי, עוד בורג חשוב (עודד קרני) (צילום: ספורט 5)
אייסי, עוד בורג חשוב (עודד קרני) | צילום: ספורט 5

דורסי היה אחד הברגים המרכזיים בקו האחורי של אלופת ישראל, כאשר בליגה תרם 12.6 נקודות בממוצע למשחק, כאשר הפועל באר שבע הייתה הקורבן למשחקי השיא שלו (20 נק', 8 ריב' ו-8 אס' בבית, דאבל-דאבל של 10 נק' ו-10 ריב' בחוץ). ביורוליג הוא גם כן סיפק משחקים יפים וקלע 9.9 נקודות בממוצע, כאשר את השיא שלו (19) רשם ארבע פעמים. הוא גם מעמיד אחוזים טובים מחוץ לקשת - 38.9.

אייסי מבחינת סטטיסטיקה הרבה יותר בולט בליגה הישראלית, עם 11.4 נקודות למשחק ו-6.4 ריבאונדים. השיא שלו היה במחזור השמיני מול מכבי חיפה כשקלע 24 נקודות כולל 4 מ-4 מהשלוש. ביורוליג הוא מעמיד 4.8 נקודות למשחק, נתון נמוך יותר, אך מורגש הרבה יותר בפן ההגנתי עם כמעט חסימה אחת למשחק.