(אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
דדאס בין המאמנים המבטיחים באירופה (עודד קרני) (צילום: ספורט 5)
דדאס בין המאמנים המבטיחים באירופה (עודד קרני) | צילום: ספורט 5

כדורסלן שעובד באמאזון? רוב השחקנים הזרים עזבו את את ישראל בשל משבר הקורונה ואחד מהם מצא דרך מעניינת כדי להתפרנס. הסנטר האמריקאי של הפועל ב"ש, סטיב זאק, מנצל את פגרת הכדורסל כדי להיות אחד ממאה אלף העובדים החדשים באמאזון. חברת הענק הגדילה את "הסגל" שלה כדי לענות על דרישות הלקוחות, שלא יכולים לצאת מהבתים.

כמו כן, סמנכ"ל התפעול העולמי של החברה, דייב קלארק אמר: "זאק הגיש בקשה למשרת עבודה בתקופה המטורפת הזו. אנחנו עובדים מסביב לשעון". אז הסנטר שכידרר באולם הקונכיה החליף את את ההטבעות בקליטת ושליחת מוצרים לעולם תמורת 17 דולר לשעה בפילדלפיה שבפנסילבניה. על הפרקט בבירת הנגב, השכר שלו היה גבוה יותר. 

בנושא אחר, המגזין "talk basket" בחר את 18 המאמנים המבטיחים באירופה ומאמן הפועל חולון, סטפאנוס דדאס בפנים: "הוא רק בן 37 ועובד בכדורסל המקצועני כבר 18 שנה", נכתב במגזין, "יש לו קורות חיים די מרשימים והוא עבד עם מספר גדול של סופרסטארים ביורוליג כמו קורי היגינס וקוסטאס סלוקאס. אחרי שאימן בטורקיה לאחרונה, הוא הצטרף להפועל חולון והוביל אותה למקום הרביעי עד עצירת הליגה".

"הכדורסל האירופי תמיד פיתח כישרונות בכל הנוגע לעמדת המאמן", הוסיפו עוד לפני כן, בהקדמה. "יותר מכך, בעשר השנים האחרונות מספר רב של קבוצות NBA סומכות יותר על המאמנים האירופאיים. רבים מהם 'משתמשים' בכדורסל האירופי בתור קפיצת מדרגה לליגה הטובה בעולם". כמובן שעוד מוקדם לדדאס לחשוב על מעבר לארה"ב, אבל האם יכול להיות שבעוד כמה שנים חולון תצביע על היווני ותגיד הכל התחיל אצלנו? נצטרך להמתין ולראות.