(שיבר)
(שיבר) | צילום: ספורט 5

ליגת העל חוזרת. הבוקר הזה נפתח בצל ההסכמה אתמול בין מנהלת הליגה לארגון השחקנים, כאשר גם משרד הספורט נתן אור ירוק לקראת החזרה לפעילות של ליגת העל בכדורסל. היום (שישי) נפגשו חברי הדירקטריון כדי להכריע סופית: האם נזכה לראות שוב את הכדורסל הישראלי בפעולה העונה. בתום ישיבה סוערת, הוחלט רשמית: הכדורסל חוזר.

בדירקטוריון מנסים להסכים על ניסוח שלפיו תפעל המנהלת פה אחד, כדי לשוב לפעילות, למרות שבפועל היו לא מעט דירקטורים שהתנגדו לחזרה. הפועל חולון, הפועל באר שבע ומכבי אשדוד היו בין אלו שהיו נגד. מכבי תל אביב נמנעה ויחד איתה גם מכבי חיפה ושני נציגי איגוד הכדורסל, עודד נחמן ונאור גלילי. כל שאר המשתתפים הצביעו בעד החזרה.

אחד הדירקטורים הציע לקיים את הסיבוב השלישי במלואו כדי לקבל את מלוא הכספים המובטחים מהטוטו ומזכויות השידור.  ראשי קבוצות טענו במהלך הישבה שחידוש הליגה ייהיה "התאבדות כלכלית". במידה שאכן הליגה תושלם במלואה, המשמעות היא שתימשך אל תוך חודש אוגוסט, בשונה למה שנקבע אתמול בישיבה בין ארגון השחקנים לנציגי המנהלת.

 

בפתחה של הישיבה, ארגון השחקנים הוציא הודעה משלו כדי ללחוץ על מקבלי ההחלטות בדירקטריון. יו"ר ארגון השחקנים, ניר אלון, הדגיש: "אין תסריט אחר חוץ מהצבעה בעד חזרת הליגה. השחקנים נאבקו ונתנו הכל כדי שהליגה תחזור. עכשיו זה בידיים של חברי המנהלת. אני קורא לחברי הדירקטוריון: אתם חייבים להצביע בעד הכדורסל הישראלי. כל הצבעה אחרת תהיה פוליטית ותדרוס את הכדורסל, את השחקנים ואת האוהדים בישראל. זה מצב של להיות או לחדול ועכשיו נדע איפה הלב שלכם נמצא".

כלל חברי הדירקטריון נכחו למעט הנציגים של הפועל אילת ועירוני נהריה, אשר השתתפו מרחוק וכן גם היועץ המשפטי חגי אשלגי השתתף בישיבה באמצעות אפליקציית "זום". הסוגיות המרכזיות בהן דנו הן כמובן בצדדים הכלכליים והיכולת של כלל קבוצות הליגה לעמוד בדרישות כדי להחזיר את הליגה לפעילות. יחד עם הפן הכלכלי יעסקו באופן בו יתמודדו שאלת הזרים ואופן חזרתם.