(שיבר)
(שיבר) | צילום: ספורט 5

הקורונה פגעה בלא מעט אספקטים של עולם הספורט, אבל היחסים של סקוטי ווילבקין ומכבי ת"א נשארו חזקים. היום (שישי), אחרי תקופה שבה זה היה באוויר, הצהובים שמו סוף לספקולציות והודיעו רשמית: הכוכב ישוב לישראל ויצטרף לאימוני מכבי ת"א לקראת חידוש העונה.

ווילבקין, למעשה, מצטרף לישראלים שכבר נמצאים בארץ: דני אבדיה - שהצטרפותו הוטלה בספק בגלל הדראפט, אך עושה רושם שיסיים את העונה - יובל זוסמן, אמארה סטודמאייר וג'ייק כהן. בנוגע לג'ון דיברתולומיאו, שעבר פציעה קשה בכתף שגמרה לו את העונה, קיימת אופטימיות בנוגע לחזרה למגרשים בזמן - אך עם זאת, הצהובים לא רוצים לסכן אותו לפני העונה הבאה, כך שעתידו לא ברור.

בגזרת הזרים, המצב מורכב יותר: מכבי אופטימית בנוגע לחזרתם של טיילר דורסי ואלייז'ה בראיינט, שמבוקש ב-NBA, אך לאברור אם יחזרו או לא. טאריק בלאק, שמחלים בימים אלה מהפציעה, צפוי לעבור סדרת בדיקות שתקבע אם יקח חלק בדיום העונה - דבר שמוטל גם כן בספק, בשל הלו"ז הצפוף שמצפה לקבוצה. אנג'לו קלויארו, שלא נרשם לליגה עדיין העונה, צפוי לרשום בכורה בזירה המקומית - בעוד נייט וולטרס לא צפוי לחזור.

העונה הנוכחית, עד שנקטעה, הייתה עונת השיא של ווילבקין במכבי ת"א. הוא קלע 16 נקודות למשחק ביורוליג לצד 3.4 אסיסטים, והוביל את מכבי לקדמת הבמה שוב, כשרק הקורונה הצליחה לעצור אותה. בליגה המקומית, ווילבקין קיבל מנוחה מעט, אבל עדיין הצליח לשמור על מאזן של 13.4 נקודות ו-4.8 אסיסטים למשחק.