(צילום: שיבר)
(צילום: שיבר) | צילום: ספורט 5
לא נותרו אדישים בסיום הישיבה. פרי ופרנקל
לא נותרו אדישים בסיום הישיבה. פרי ופרנקל | צילום: ספורט 5

בשעה טובה זה קורה - הכדורסל הישראלי חוזר למגרשים. היום (שישי) חברי הדירקטוריון הכריעו סופית בתום ישיבה סוערת כי עונת הכדורסל תימשך ותצא לפועל ב-20 ליוני, כשהקבוצות יחלו להתאמן כבר בתחילת החודש הבא. עם זאת, יו"ר מנהלת הליגה כבר חושב על ההשלכות הכלכליות לעונה הבאה.

 "אם לא נפתח את העונה הבאה עם 100% קהל או הבטחה מהמדינה לסכום באותו שווי - היא לא תיפתח", הבהיר פרנקל, "המגעים עם משרד האוצר על אובדן ההכנסות נמשכים. אנחנו נגיע עד לראש הממשלה. המנהלת מעניקה עם חידוש המשחקים 550 אלף שקלים לכל קבוצה, כאשר תינתן מקדמה של 200 אלף באופן מיידי".

"הספורט מכניס להימורים 400 מיליון וזה כסף שאנחנו צריכים לקבל כדי לשרוד: אנחנו וכל בעלי התפקידים שמתפרנסים מכדורסל", המשיך היו"ר, "הקבוצות מעדיפות לבצע בדיקות קורונה במקום בידוד ואני משבח את השחקנים על ההגעה להסכם איתנו. איגוד הכדורסל צריך לסייע לנו כספית, מתוך הכספים שאנחנו משלמים להם בכל שנה".

לגבי חזרת הליגה אמר היו"ר: "זה לא מצב אידיאלי, אבל מה היתה האלטרנטיבה? לא לשחק בכלל? אנחנו הולכים לתקופה מאוד קשה ואל תצפו לשגרה רגילה, ואני כבר לא מדבר מה יקרה אם שחקן ידבק קורונה. יש המון בעיות קשות מאוד אבל בחרנו באלטרנטיבה הפחות גרועה. אנחנו קיימים בשביל לשחק כדורסל. ההצגה חייבת להימשך בכל מחיר".

באשר לסגלים שיעמידו הקבוצות נוכח המצב הבעייתי אמר פרנקל: "נבדוק משפטית מה עושים עם קבוצה שלא תעמיד את הסגל הכי חזק שלה. אני מקווה שקבוצות לא ירצו להתבזות". כמו כן, יו"ר המנהלת התייחס גם להשתתפות מכבי תל אביב: "תמיד התחשבנו במכבי. קודם כל נראה אם הם ישחקו ביורוליג והמפעל יחזור. כרגע הכל היפותטי, נגיע לגשר ונחצה אותו, נסתדר עם מכבי ת"א".

ומה עם האחות מהכדורגל? "המשימה הבאה היא מלחמת עולם על צמצום ההפרשים מכספי זכויות השידור בכדורגל לעומת הכדורסל, כמו גם מהטוטו. לא ייתכן שיהיו פערים כאלה, הרייטינג לא מצדיק את זה".

בנוסף, ממלא מקום המנכ"ל, שלומי פרי אמר בדמעות: "אוהדי הכדורסל יזכרו את התקופה הזאת עוד הרבה שנים. אולי לא יהיה פה כדורסל טוב כמו לפני הקורונה, אבל יהיה פה כדורסל. זהו יום שמח לאוהדים, לשחקנים, לקבוצות ולמנהלת. כל הזמן רצינו ולא תמיד יכולנו. ברגע שהגיע האישור ממשרד הבריאות לא היה ספק שנחזור. היתה ישיבה אמוציונלית כי מצב הקבוצות קשה מאוד. יש המון סימני שאלה, עיריות קיצצו, בעלים פרטיים יפסידו אבל יש גם קבוצות שמרוויחות מהמהלך. אני קורא לרה"מ ללחוץ על האוצר להעביר את הכספים"

"היה להט אדיר לחזור בקרב ראשי הקבוצות. אנחנו ליגת הכדורסל הראשונה שחוזרת וצריך להעריך את זה. לא חזרנו כדי שהשיטה לא תהיה תחרותית", המשיך פרי, "אנחנו ניתן תמריצים, נשכנע את הקבוצות להעמיד סגלים חזקים. מענק ה-550 אלף הוא סיכון עבורנו, אבל אנחנו רוצים תמיד לחשוב איך נתמרץ".