יחזרו לאולמות? אוהדי מכבי ת"א (צילום: אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
יחזרו לאולמות? אוהדי מכבי ת"א (צילום: אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
"שמח שהוא התנצל, זה היה אירוע מיותר". פדרמן (צילום: אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

בשורה חיובית לכדורסל הישראלי? יו"ר מנהלת הליגה, שמואל פרנקל, סימן אור בקצה המנהרה: ייתכן שבעוד פחות מחודש, כאשר משחקי ליגת העל בכדורסל יחודשו, תתאפשר כניסת קהל לאולמות. "דיברתי עם שר הספורט החדש (חילי טרופר), והוא אמר לי שב-20 ביוני, כשנפתח את העונה, יש סיכוי טוב ששלושה רבעים מהאולם כבר יהיו מלאים". אם אכן זה יקרה, זו תהיה התפתחות דרמטית לאור העובדה שנכון לשלב זה, משרד הבריאות עוד לא מאפשר כניסת קהל - לא למשחקי הכדורסל, וגם לא לכדורגל, בשל סכנת החשיפה לנגיף הקורונה.

כמו כן, פרנקל הסתכל לאחור, בעיקר אל הסכסוך המתוקשר עם מכבי תל אביב - ושלח מסר של הרגעה: "זה היה אירוע מיותר, ואני שמח שפדרמן התנצל. יש לנו קבוצה כמו נס ציונה, שהיא נהדרת וממלאת אולמות ומשחקת באירופה. החלטנו להוריד את האש מהכיוון שלנו, וגם יושבי ראש רבים בליגה פנו אליי וביקשו שמכבי תשתתף בליגה". עד כמה גדול ההישג? פרנקל בוחר להדגיש: "אנחנו נהיה אחת הליגות היחידות שתשחקנה כדורסל בקרוב, וביולי אנחנו נהיה לבד לגמרי. מכל אירופה מתקשרים אלינו כדי לברר על זכויות שידור".

"מכבי חשובה לליגה", הוא הסביר. "גם ההנהלה וגם האוהדים מבינים כמה הליגה תורמת למכבי, ולא רק להפך. בשנים האחרונות היא מאוד מאתגרת: שבע שנים אני יו"ר, ועברו כאן חמש אלופות שונות; גם גביע מכבי ת"א לקחה בסה"כ פעם אחת משלוש הפעמים האחרונות. ראינו מה קרה לאולימפיאקוס, שירדה ליגה, איך זה השפיע עליה גם ביורוליג". האם הוא שמח שהיורוליג הופסקה? "אני שמח שמכבי חזרה אלינו, עצוב בשבילם שהם פספסו את ההישג כי הם היו יכולים להגיע רחוק. מבין את האכזבה והעצבות שלהם, אבל זה יום שמח בשבילנו, כי אנחנו רוצים את מכבי ת"א בליגה".