(לירון מולדובן, מנהלת הליגה) (צילום: ספורט 5)
(לירון מולדובן, מנהלת הליגה) | צילום: ספורט 5

מתחילים להתחמם. בצל המאבק של השחקנים נגד הבידוד, משחקי ההכנה לקראת חידוש העונה בליגת העל בכדורסל יצאו הערב (רביעי) לדרך בהיכל הקונכיה, עם ניצחון 68:73 של הפועל באר שבע המקומית על הפועל אילת, שחסרה את הקפטן אבי בן שימול.

הרבע הראשון היה בשליטה של האדומים, שחגגו מתחת לסלים, ברחו לפער דו-ספרתי מוקדם וסיימו אותו ביתרון 10:20. מירון רוינה ובן קרטר שעלו מהספסל הרימו את רמת האגרסיביות של האורחים ועזרו לצמצם את הפער ל-4, לפני שאוון ברונסמה בפעולות יפות הכפיל עד ההפסקה, 27:35. הדרומיים המשיכו לצמק ל-2 נקודות, והקרב נותר צמוד לאורך כל הרבע השלישי. בפתיחת הרבע האחרון מילטון דויל השווה את התוצאה ל-49:49, אך משם ב"ש החלה בריצה בעזרת קיילב אגאדה, 51:60. רפי מנקו ניסה להשאיר את אילת במשחק, אך בדקות הסיום המארחת שמרה על היתרון הקטן וניצחה 68:73.

קלעו לבאר שבע: אגאדה 18, ברונסמה 13, פרסטינגר 11, וייס 8, בל 6, שארפ 5, כהן סבן וקוליש 4 כ"א, אלטיט 3, אייזנהארט 1. כן שותפו: אבו ערישה וקראוניק. קלעו לאילת: קרוליין וסקוט 13 כ"א, שורטר 10, דויל 9, קרטר ורוינה 7 כ"א, מנקו 4, בן צבי 3, עמיר 2. כן שותפו: חיון ודוידי.

שתי הקבוצות שינו את פניהן כמעט לחלוטין במהלך הפגרה הכפויה. מצידה של באר שבע, הקבוצה נפרדה מכל חמשת זריה, כשבראשותם, טי ג'יי וויליאמס. כשמבמקומם הגיעו השחקנים זרים החדשים, כמו אמיר בל וג'ון פורסטינגר. גם הישראלים די ג'יי שארפ ומוחמד אבו ערישא הצטרפו במהלך הפגרה. המטרה של הקבוצה היא להתחיל להריץ את הסגל החדש, לקראת משחקי הליגה הרשמיים.

גם הפועל אילת החליפה את כל הזרים שלה, והיא הביאה מספר שמות מעניינים, כמו דווין סקוט, שמשחק בעמדת הסנטר ומרשים באימון. גם מילטון דויל ושאנון שורטר הצטרפו. פרט לבן שימול, עוד חיסרון משמעותי היום ועד סיום העונה הוא של יהונתן שולדבראנד, שנמצא בספרד ונתקע שם בשל התפשטות הנגיף. שולדבראנד יצטרף בתחילת העונה הבאה.

אחת הבעיות של הפועל אילת היא שקשה לצאת מהעיר בעקבות התקופה המורכבת שאנו ניצבים בפניה. אילת תגיע למשחק היום באוטובוס וכנראה שגם בחזרה לעונה, היא תיאלץ להגיע לכל משחקיה כך. מעניין יהיה לראות איזה יכולת, בעקבות כך, הקבוצה תציג כשתשחק נגד גלבוע/גליל.