(אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

אם הייתם חובבי יורוליג וחובבי כדורסל ישראלי, והייתם צריכים לבחור בין השניים - במי הייתם בוחרים? בימים כתיקונם כנראה שהייתם יכולים להנות משתי החתונות, אבל בימי קורונה ייתכן שבאמת תצטרכו לבחרו - לפחות ככה קבעו ביורוליג.

אחרי שהוציאו הודעה רשמית, הודעה שחיכינו לה כל כך הרבה, על התכנית שתחזיר אותנו למגרשים - מתגלות כל הבעיות, ותתפלאו, הן נוגעות בליגות המקומיות. היורוליג הציגה תכנית מפורטת לחזרה למגרשים, שכוללת בידוד, מחנה אימונים, השלמה של כל 54 המשחקים של העונה הסדירה ופיינל 8 כפי שתוכנן - כשהכל יתנהל במקום מרוכז אחד.

התכנית הזאת, על כל שלביה, תחל ב-29 במאי, אז יחל הבידוד של כלל שחקני ואנשי הצוות של הליגה ושל הקבוצות, ותסתיים ב-26 ביולי, אז ישוחק משחק הגמר של הפיינל 8. המשמעות היא, שמכבי ת"א, האלופה בפוטנציה של הליגה הישראלית, לא תוכל להשתתף בהמשך הליגה המקומית, כמו גם קבוצות אחרות ברחבי אירופה, שימנעו מהליגות המקומיות כל תכנית חזרה שתוכננה עד כה.

יש לציין כי אם הייתה כוונה אמיתית לחזור מצד כל הגורמים בכדורסל הישראלי - מדובר היה במכה קשה עבור המנהלת. כמובן שהאפשרות שהכדורסל בישראל יחזור בעונה הנוכחית הוא קטן, אבל אם היה חוזר המנהלת הייתה שמה את הכדור בידיים של מכבי ת"א ודורשת החלטה: היורוליג או ליגת העל?

מנהלת הליגה הגיבה לפירסומים ואמרה: "ראינו בתקשורת את תוכנית החזרה של היורוליג, נכון לעכשיו כל התוכניות הן על הנייר בלבד וכשיהיה משהו יותר מציאותי נתייחס אליו".