סלוטר. היה או לא היה? (getty images)
סלוטר. היה או לא היה? (getty images) | צילום: ספורט 5

הקורונה אמנם פגעה בספורט אנושות, אבל יש גם חצי כוס מלאה: פסטיבל מספרי הסיפורים של עולם הכדורסל הישראלי נמשך, והפעם הגיע תורו של גידי דודי, דובר הפועל ירושלים בעבר, להצטרף לחגיגה עם סיפור טוויטר עסיסי במיוחד על מרקוס סלוטר ופרשת נערות הליווי שהייתה או לא הייתה אי שם ב-2007, לשיפוטכם.

"כשסלוטר הגיע לישראל, כבר בשדה התעופה, משהו לא היה ברור", נזכר דודי. "הוא הגיע עם אבא שלו, מרגע היציאה מהמטוס צילם הכל בווידאו וכשהגענו לדירה שלו ברחוב קובובי, הוא שאל אותי מאיזה צד רואים את הים. ניסיתי להסביר לו שיש ים, אבל הוא לא ממש באיזור של הדירה".

"לקחנו אותו לאכול, כפי שנהגנו לעשות עם כל שחקן חדש שמגיע", המשיך דובר ירושלים בעבר. "שמנו לב שהוא כל הזמן מתבלבל בין שנינו, וקצת קשה להתבלבל ביננו. אחד עם שיער, השני בלי. כשהחזרנו אותו הביתה, אבא שלו לקח אותי הצידה ושאל אם אני יכול להשיג לו מריחואנה כי לא מזמן הוא עבר התקף לב והוא זקוק לזה. אמרתי לו שיש לי פטרוזיליה בגינה, אבל זהו זה".

"מרקוס התאקלם, הפגין יכולות אתלטיות והקהל אהב אותו - אבל היה לו קשה להתרכז", כתב דודי. "כל הזמן שאלנו אותו אם הוא בסדר, היה לו קשה לנהוג או להתאמן כמו שצריך, אבל תמיד אמר שהכל בסדר".

_OBJ

בשלב הזה הסיפור של דודי תופס תפנית מפתיעה: "יום אחד, בנסיעה לשטרסבורג, ישבתי בלובי בלילה, השעה הייתה כבר 03:00. לפני שיצאנו לשדה, אני והמאבטח ראינו שלוש עלמות חן עוברות לידינו. כשעזב, המאבטח שאל אותי אם זה בסדר שהשחקנים יארחו אנשים. אמרתי לו 'בוודאי, אבל רק באישורך'. הוא סיפר לי שגם אתמול הן היו, עד 04:00. בבוקר עדכנתי את מי שצריך, ולאחר 24 שעות קבענו לו ולאנתוני רוברסון וועדת משמעת".

"באותו שלב, אף אחד לא התכוון לחתוך אותו. רוברסון ביקש סליחה והתנצל, שניהם הסבירו שאלה היו בחורות אמריקאיות שלמדו בשטרסבורג, טענה שנבדקה ואכן הייתה נכונה. למרות זאת, השחקנים ידעו שאסור להזמין למלון אף אחד בלי אישור, בטח לא בלילה שלפני המשחק, אך סלוטר טען שהיה רעב והיא הביאה לו פיצה. שאלתי אותו 'ב-04:00 בבוקר? למה לא המבורגר?', והוא ענה בשיא הרצינות 'אני מעדיף פיצה'".

"כששאלתי אם הוא חושב שהוא טעה, הוא ענה שהוא אדם בוגר וזו זכותו", סיכם דודי. "אחרי שהוא יצא עדכנתי את הסוכן שלו שאנחנו נפרדים. הסוכן נבהל, התקשר אליו ושכנע אותו להתנצל. הוא התקשר אחרי חצי שעה ושאל אותי בפני מי, אבל אמרתי לו שכל מה שהוא צריך זה לחשוב אם הוא רוצה חלון או מעבר. ב 21:00 המונית אספה אותו לשדה. פעם ראשונה שלא החזרנו שחקן לשדה התעופה ונפרדנו ממנו".