(אלן שיבר)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
חומסקי והראל. המצב לא פשוט (אלן שיבר)
חומסקי והראל. המצב לא פשוט (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

משרד האוצר הודיע כי הוא לא מתכוון לתמוך כספית בקבוצות הכדורסל, וכעת עושה רושם שעונת 2019/20 בדרך לסגירה. הפגישה בין נציגי המנהלות (כדורסל וכדורגל) לא הביאה את התוצאות המיוחלות לאנשי הכדור הכתום, ובענף יש אכזבה ענקית מהתנהלות משרדי הממשלה. אחד הבכירים בענף בארץ, גיא הראל, שמשמש כמנכ"ל של הפועל ירושלים, הגיב על כך אתמול (שלישי) בתכנית "מגרש פתוח".

"הזמן עובד לרעתנו, כל יום שעובר ואין בשורות טובות זה אומר דברים לא טובים לגבי קיום הליגה כי הקשיים גדלים", הוא אמר. "אין זרים והסגלים חסרים, יש מועדונים שלא יכולים גם אם הם רוצים להתאמן באולם שלהם, כי עובדי העירייה בחל"ת ולא פותחים להם את האולם - עד כמה שזה יישמע הזוי. זו דוגמה על נס ציונה שרוצה לחזור לשחק. ההחלטה היא של הקבוצות. ברגע שתהיה על השולחן אופציה אמיתית ממשרד הבריאות, האוצר, גופים משדרים, הכנסת זרים... ברגע שזה יהיה על השולחן, גם אם יש מתנגדים, זה לא רלוונטי".

הראל נשאל מדוע אין פורמט שיצמצם את העונה ויאפשר לערוך סיום ספורטיבי כלשהו: "כרגע מצב המשק הוא ידוע לכולנו, ולחשוב שבמציאות כזאת אפשר בפעולה מהירה למצוא גורם חיצוני כלכלי זה קצת תלוש. אנחנו לא נצליח. אי אפשר בלי כסף. אני מת לשחק, אנחנו עובדים ורוצים ומנסים להיות יצירתיים. אבל בסוף צריך להיות הגיוניים. 'הדסטארט' לא יביא את המיליונים שצריך פה כדי לשלם לשחקנים, ומגיע להם כסף".

לאחר מכן הוא התייחס לגבי הסגל של האדומים מהבירה לקראת הטורניר בספטמבר של פיב"א: "השאיפה היא לשמור על הסגל. זו המטרה, זה הרצון, ואני מאמין שזה מה שיקרה. אני מאמין שזה מה שהולך להיות, אבל גם אם לא - אנחנו נעמיד קבוצה טובה באותה רמה. אבל אני חושב שכולם יחזרו".