לנציאנו ושמעון מזרחי בישיבה (צילום: אלן שיבר)
לנציאנו ושמעון מזרחי בישיבה (צילום: אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
"מבנה המנהלת יהיה חייב להשתנות". פרנקל ומזרחי | צילום: ספורט 5

על אף האווירה החגיגית בשל שובה של ליגת העל בכדורסל, ההחלטה היום (שישי), שעברה על חודו של קול, נתקלה גם בהתנגדות. המתנגדת החריפה ביותר היתה הפועל חולון, ונציגה בדירקטוריון, היו"ר איתן לנציאנו. לנציאנו יצא מהישיבה עם בטן מלאה.

"אני יודע שמה שאני אגיד לא יישמע פופולרי, אבל האמת חייבת להיאמר: זה יום הכיפורים של הכדורסל", אמר לנציאנו לערוץ הספורט. "אנחנו קוראים לעצמנו ליגה מקצוענית, אבל לחזור ככה זה שיא החובבנות. אנחנו חוזרים לליגה בתנאים של חוסר ספורטיביות, חוסר איזון בין הקבוצות ובלי שום הבטחה כלכלית".

לנציאנו הסביר: "אף אחד לא בדק דברים בסיסיים, כמו איזה שחקנים יכולים לבוא, באיזה סגלים יגיעו הקבוצות ומה מידת הסכנה לשחקנים בכל הנוגע לפציעות. זה הופך את הכל לבדיחה, שכונה. מי שיכול לבוא, שישחק. ככה אנחנו רוצים שהליגה תיראה?".

לנציאנו גם לא אהב ההתנהלות של הדירקטורים בתוך המנהלת, כולל הדירקטורים החיצוניים, שלטענתו יישרו קו עם דעתו היו"ר שמואל פרנקל. במהלך הישיבה עלתה הצעה להציג את התוצאה כאילו התקבלה פה אחד, אך לנציאנו התנגד ודרש להציג גם את המתנגדות לחזרת הליגה. "אם לא היה לחץ תקשורתי על ראשי המנהלת, אז ההצבעה היתה של הרוב היתה נגד", הוסיף לנציאנו. "אנשים הגיעו עם החלטות מגובשות מהבית. המבנה הזה של המנהלת, זה משהו שיהיה חייב להשתנות בעתיד".

"נעשה הכל כדי לסיים את העונה בכבוד". שחקני חולון (צילום: לירון מולדובן) | צילום: ספורט 5

חולון ונציגיה טענו לכל אורך התקופה האחרונה שחזרה לפרקט תהווה פגיעה כלכלית קשה, כאשר ההחלטה לחזור נלקחה בשל לחץ ציבורי וההחלטה על חזרת הכדורגל. "מביך בכלל שייחסו לזה חשיבות, ההשוואה לא במקומה בכלל", אומר לנציאנו. "באיטליה בוטלה ליגת הכדורסל, הכדורגל מנסה להמשיך כרגיל - ולא קרה שום דבר".

לנציאנו מודע לכך שלפחות מבחינה חיצונית, הוא וחולון (ויתר המתנגדות) עלולות להיראות באור שלילי, אבל מבחינתו - הוא שלם מאוד עם המהלך ועם עמדת המועדון. "לטווח הארוך, עדיף היה לחזור רק בעונה הבאה", הוא אומר. "מי שינסה להציג אותנו ככאלה שניסו לשים מקלות בגלגלים של הכדורסל הישראלי טועה ומטעה. אנחנו היינו הכוח המרכזי בכך שהליגה חזרה לפעילות בשביתת השחקנים".

אז מה יהיה עם הפועל חולון העונה? "עכשיו הליגה נפתחת אל הלא נודע עבורנו", מסכם לנציאנו. "זה לא נכון להגיד שאנחנו לא רוצים לחזור לשחק - העמדנו העונה תקציב שיא של כ-15 מליון ש"ח, החלפנו שני מאמנים, 8 זרים ויש לנו זרים ומתאזרחים מהטובים בישראל. לא עשינו את כל זה ובשביל שהליגה תיפסק, אבל זה המצב שנכפה עלינו. כמובן שהקהל שלנו חשוב לנו, ואנחנו נעשה מה שביכולתנו כדי לעשות הכל כדי לסיים את העונה בכבוד. בשנה הבאה נחזור חזקים יותר".