(צילום: קרני)
(צילום: קרני) | צילום: ספורט 5

הכדורסל הישראלי חוזר והשמחה רבה. לאחר ישיבה סוערת במיוחד אשר הוכרעה על חודו של קול, הדירקטוריון החליט שעונת 2019/20 תסתיים על הפרקט. כצפוי, אנשים רבים בירכו על ההחלטה.

מארגון השחקנים נמסר: "מברכים על החלטת דירקטוריון המנהלת לאשר את ההסכם אליו הגענו אמש במשרדי הארגון להחזרת ליגת העל. היו"ר ניר אלון אמר: "המאבק שניהלנו למען השפיות הצליח. זהו יום חג לכדורסל הישראלי. אמרנו כל הזמן שאין דרך אחרת לאחר היציאה של ישראל מהסגר, והיא החזרת הליגה לפעילות. למרות הכוחות הגדולים שרצו להשאיר את הכדורסל הישראלי בסגר כפוי, היה ברור שהמציאות תנצח. השחקנים הישראלים שנאבקו למען החזרה, לוקחים את הכדורסל על הגב שלהם וידאגו לליגה מהנה למען כל האוהדים בישראל".
 
שמעון אמסלם, חבר הנהלת ארגון השחקנים, הוסיף: "יצאנו למאבק על החזרת הליגה מול גורמים חזקים מאוד שפעלו מאחורי הקלעים, אבל היינו נחושים וידענו שננצח בו. הצדק והאור תמיד מנצחים".

בנוסף, למרות התנגדותם של שני נציגי איגוד הכדורסל בהצבעה להחזרת הליגה, האיגוד הוציא הודעה רשמית בה הוא מברך על ההחלטה: "איגוד הכדורסל מברך את מנהלת הליגה על ההחלטה החשובה לחזור למשחקים. האיגוד שמח על כך שדירקטוריון המנהלת קיבל את ההחלטה הנכונה לטובת הכדורסל הישראלי והשחקן הישראלי.

גם ארז כלפון, יו"ר מנהלת הליגות בכדורגל, בירך על חזרת הכדורסל: "היה חשוב שאחרי הכדורגל, גם הכדורסל יחזור בכדי להחזיר את האור לעשרות אלפי אוהדים, והפרנסה לאלפי משפחות. עכשיו, בדיוק כמו בכדורגל, נטל ההוכחה על שמירה והקפדה של המתווה שאושר ע"י משרד הבריאות מונחת על כתפי השחקנים והצוות המקצועי". כלפון אף התקשר ליו"ר מנהלת הכדורסל שמואל פרנקל, ובירך אותו ואת חברי דירקטוריון המנהלת על חזרת ליגת ווינר-סל.

מהפועל באר שבע נמסר: "בשעות הקרובות נלמד את ההחלטה, ישנם נושאים כלכליים וטכניים שעליהם לא הצלחנו לקבל תשובות מספקות ופתרונות מעשיים ונצטרך למצוא להם תשובות.
כמובן שאנו מכבדים את החלטת המנהלת ומברכים את הכדורסל הישראלי על החזרה למגרשים.
אנו קוראים לכל הנוגעים בדבר למצוא את הדרך לפיצוי הקבוצות על ההפסדים הכספיים העצומים שנגרמו להן עד עכשיו".