(אלן שיבר)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

הכדורסל הישראלי עתיד לשוב למגרשים בזכות המתווה שהושג ביום שישי האחרון, אך האם מכבי תל אביב תהיה שותפה לסיום העונה? ההצהרה של הצהובים כי לא יחזרו לליגה אם היורוליג תשוב יצרו אווירת מלחמה עם שאר הקבוצות. האלופה "זכתה" לגינויים ממספר ראשי מועדונים, ביניהם הפועל ירושלים והפועל ת"א. היום (שלישי) סמנכ"ל התקשורת של מכבי ת"א, רועי גלדסטון, התייחס לפרשה.

"הצביעו על חזרת הליגה למרות אינספור בעיות אובייקטיביות. ביקשנו לחכות כמה ימים כדי לקבל תשובות על שלל נושאים וכמובן האם היורוליג תחזור ולא רצו לחכות - רצו החלטה עכשיו", כתב גלדסטון ברשתות החברתיות, "הצביעו ונוצר רוב להחזרת הליגה. יומיים אחרי ההצבעה מכבי מתריעה: תהיו מוכנים לאפשרות שלא נוכל להתייצב כי יש רבע גמר גביע אירופה".

"אז על מה בעצם הכעס?", תהה סמנכ"ל התקשורת, "היריבות שלנו רוצות שנוותר על אירופה ואנחנו לא יכולים. להבנתי, המצב של מכבי שונה לחלוטין מזה של הפועל ירושלים".

"לפי המתווה כעת, ליגת האלופות של פיב"א תגיע לסיום וליגת העל תגיע לסיום", המשיך גלדסטון, "הם יקבלו את הכספים מזכויות השידור והספונסרים כי שני המפעלים יגיעו לסיום וימזערו את הפגיעה הכלכלית. לכן הם בראש שקט. הם כועסים כי אם מכבי תישאר בחוץ, זה צפוי לפגוע להם בכיס. אז אנחנו צריכים להופיע? ולשמור על הכיס שלהם ושל קבוצות נוספות, אבל לא על שלנו? שלא יעבדו עליכם עם סיסמאות. אני מקווה שהכל יסתדר ונשחק בשתי המסגרות".

האמירות של גלדסטון, כיאה לסיר הלחץ שנקרא הכדורסל הישראלי, גררו תגובה מיידית ממנהל הקבוצה הפועל ירושלים, דוד בסן. "הנציג שלכם בישיבת הדירקטוריון נמנע בהצבעה ביום שישי (הצבעה טקטית, כדי שמישהו לא יחשוד שאתם מתנגדים חס וחלילה להחזרת הכדורסל הישראלי) אז למה התעוררתם עכשיו?", אמר בסן. "כלומר, בגדול אין לכם דעה לגבי האם צריך להיות כאן כדורסל".

"אתה טוען שאנחנו שקטים כי הכסף שלנו מובטח, אבל האם אתה יכול לומר שגם הפועל אילת, הפועל תל אביב, גלבוע/גליל, עירוני נהריה, מכבי ראשל"צ ונס ציונה נמצאות באותו מצב? כולם, אגב, הצביעו בעד", הוא המשיך לתקוף. "ורק כדי שאבין, הציפייה שלכם היא שלא תהיה ליגה ישראלית כי אתם מחכים לתשובה מהיורוליג? הרי ברור לכולם שלוח הזמנים לא מאפשר סיום העונה אחרי סוף יולי (תחסוך את ההיתממות - זה הדד ליין), ולכן צריך כבר להתארגן.

"אני מבין שמשחקים נגד נס ציונה לא יקדמו את הכדורסל, אבל זה מה יש. אתם מצפים שמאמנים, שחקנים, מנהלי משק ואוהדים יושבתו כי מחכים לתשובה מכם? אני בטוח שאפילו אתם לא חושבים ככה. שמור על עצמך ונתראה ב-28/6 בהיכל".