(עודד קרני)
(עודד קרני) | צילום: ספורט 5
אוהדי חולון. צריכים לדאוג? (עודד קרני)
אוהדי חולון. צריכים לדאוג? (עודד קרני) | צילום: ספורט 5

הפועל חולון אמנם לא הראשונה, ובטח לא האחרונה, שנקלעה לקשיים כלכליים בעקבות משבר הקורונה - אבל היא הראשונה שגוררת תגובה מהמנהלת. הבוקר (שלישי), יו"ר המנהלת, שמואל פרנקל, פנה למשרד הספורט בבקשה להעביר כספים מיידית לקבוצות ליגת העל, על מנת למנוע קריסתן ופגיעה באפשרות שהליגה תחזור.

"קבוצות ליגת העל בכדורסל ספגו נזק של כ-100 מליון ש״ח ובלי עזרה מיידית של משרד האוצר והספורט אנו לא נצליח לעבור המשבר ולחזור לשחק בארץ ובאירופה", נכתב בהודעה הרשמית של המנהלת. "גם חזרה אפשרית למשחקים ללא קהל היא נזק מתמשך עצום, כיוון שההכנסות ממנויים וכרטיסים מהוות חלק משמעותי מתקציב הקבוצות".

במקרה של חולון, כזכור, הבעיה צצה בעקבות בעיות תזרים שמנעו מהקבוצה לשלם שכר דירה לגורמים שונים - אך בקבוצה הבהירו שמדובר בבעיה מקומית כבכל הקבוצות, וכי הדברים יגיעו לכדי הסדר במהרה.

ועדיין, ראשי הליגה מתבצרים בעמדותיהם וטוענים שללא עזרה הענף נמצא בסכנה. "יש לזרז את הפיצוי של משרד האוצר, ובינתיים, לדאוג לכך שהטוטו יעביר את התשלום למנהלת לעונה זו, על מנת שהמשחקים יימשכו ושיתוף הפעולה הפורה, שמזרים כספים עצומים לקופת המדינה, יימשך. אנו מצפים משרת הספורט לפעול מיידית בנושא, אחרת הקבוצות לא יוכלו לשחק בעונה הבאה ולא תהיה ליגת כדורסל בישראל".