(אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
ווילבקין מול אילת (מנהלת הליגה) (צילום: ספורט 5)
ווילבקין מול אילת (מנהלת הליגה) | צילום: ספורט 5

מכבי ת"א מקווה לצאת לדרך חדשה אחרי הניצחון אמש (חמישי) על הפועל אילת, שבו הציגה משחק התקפה מרשים. אולם, 92 הנקודות שספגה בצד השני מלמדים על שיפור ניכר שדרוש בצד ההגנתי.

מאמן הצהובים, יאניס ספרופולוס, אמר בסיום: "אנחנו רוצים לסיים את הסיבוב השלישי במומנטום טוב. תמיד יש לחץ במכבי כי יש ציפייה לנצח כל הזמן ואנחנו צריכים להביא תוצאות. היה לחץ אחרי שני ההפסדים האחרונים בליגה. הגנתית אנחנו צריכים לשחק טוב יותר ולהיות יותר אגרסיביים".

ספרופולוס התייחס גם לתקופה הרעה של יובל זוסמן: "הרבה שחקנים בהרבה קבוצות סובלים מאי יציבות, לא רק זוסמן. אנחנו מנסים להראות לו הרבה קטעי וידאו כדי שיראה איפה הוא יכול להשתפר. עובדים איתו ברמה האישית עם אימונים אישיים, אני מאמין שהוא יתאושש מהתקופה הזאת".

המצטיין סקוטי ווילבקין הוסיף: "היה משחק טיפוסי. רצינו לנצח אחרי שני ההפסדים האחרונים בליגה, ולשמור על המקום הראשון. כל קבוצה מהווה איום, ההגנה האזורית של אילת הייתה טובה והתכוננו אליה טוב. עכשיו בלי אירופה אנחנו יכולים להתרכז יותר ולהתכונן טוב יותר ליריבות כאן בליגה".

בסיום אמר לאחד מאנשי מכבי: "מעניין מתי לקבוצה הגדולה והחזקה יותר יהיו יותר זריקות מהקו", אמירה שבאה לבטא את חוסר שביעות הרצון מכמות השריקות המועטת לטענתו שמכבי מקבלת במשחקי הליגה. אולם, קשה להבין על מה ווילבקין הלין, מכיוון שבמשחק אתמול מכבי הלכה לקו 20 פעמים לעומת 15 של אילת.

בעניין אחר, דיאנדרה קיין וטאריק בלאק נכנסו לרשימת המועמדים לתואר שחקן ההגנה של היורוליג, לפי אתר "יורוהופס". יחד איתם ברשימה: יאן וסלי, ניקולא קאליניץ', קייל היינס, פקונדו קמפאצו, אדם האנגה, קוסטאס פאפאניקולאו, בראיינט דאנסטון, וולטר טבארס, ניק קלאת'ס ותנאסיס אנטטקומפו.